Tata i kodowanie

Tata i kodowanieBiblioteka w parku gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina. W związku ze zbliżającym się Dniem Taty, dzieci wysłuchały opowiadania Ulf Stark „Jak tata się z nami bawił”. Następnie zaproszono ich do kodowania wieży z kubków przy pomocy gumki i sznurków, które mogą wykorzystać w zabawach z tatą.

W dalszej części naszego spotkania za pomocą płytki „Makey Makey” programowaliśmy melodie oraz graliśmy na jabłkach i bananach. Za pomocą kolorowych przewodów sprawdzaliśmy czy przepływa przez nas prąd. Na zakończenie spotkania uczniowie wykonali podświetlane laurki dla taty.
Nowe działania były wynikiem umiejętności, jakie zdobyłyśmy uczestnicząc w szkoleniu Kindloteki STEM Amazon.