Koncert Świętojański, czyli co nam w duszy gra... To niedzielne czerwcowe popołudnie wypełnione było poezją i dźwiękami muzyki - a wszystko na cześć miłości. Dziękujemy Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Wokalistyki Klimkiewicz, Magdalenie Kałużnej i Magdalenie Sadowczyk z Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Jarocin za pomoc w stworzeniu tego koncertu oraz naszej wspaniałej publiczności. »

Zbliżają się wakacje i z tej okazji bibliotekę w Witaszycach odwiedziła najmłodsza grupa przedszkolaków pod opieką pani Marzeny Zawisły. »

Wczoraj w filii nr 3 odbyło się bardzo miłe spotkanie z dziećmi z przedszkola "Promyczek". Było głośne czytanie, odgadywanie zagadek literackich i oglądanie książeczek. »

Kamienicę Kultury odwiedziła młodzież z Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerekwicy Nowej. Było zwiedzanie biblioteki, zapoznanie z historią miejsca i w ramach akcji Kwiatoteka - Book folding, czyli wielokrotne składanie arkusza zadrukowanego papieru. Dzięki kreatywności naszych gości powstały piękne papierowe kwiaty. »

Na zajęcia do biblioteki w parku zaprosiliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jarocina. Tym razem nasi goście ozdabiali torby i plecaki, wykorzystując skrawki materiałów, z których powstały kolorowe koty jako naszywki ozdobne. »

W piątkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyło się spotkanie autorskie oraz promocja książki Kamila Sobika pt. „W drodze do wolności”. Powieści, w której fikcja literacka przeplata się z opisami autentycznych wydarzeń, a wymyśleni przez autora bohaterowie występują obok postaci historycznych. »

Kolejne zajęcia w bibliotece parku, na które zaprosiliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jarocina, odbyły się w klimacie przedświątecznym. Nasi goście wzięli udział w malowaniu koszulek, zdobiąc je symbolami świątecznymi i wiosennymi. Nie zabrakło dobrego humoru i na zakończenie wspólnego zdjęcia. »

Zaplątanie z poplątaniem czyli sznurkowe szaleństwo odbyło się w zeszłą sobotę w naszej czytelni. Uczestniczki spotkania zaplatali markamowe koszyki. Kto chciał mógł dodać uszka i w ten sposób powstawały zajączkowe koszyki - idealna dekoracja wisząca na zbliżające się święta! »

W ostatnim dniu ferii panie bibliotekarki odwiedziły dzieci z półkolonii w Potarzycy. Przedstawiły bajkę w teatrzyku Kamishibai i tak jak bohaterowie bajki stworzyły z dziećmi zespół muzyczny, który zagrał na bum, bum rurkach. »