W Dniu Kundelka golińską bibliotekę odwiedziły dzieci. Wysłuchały opowiadania Wiesława Drabika pt. "Dzień Psa", a potem przedszkolaki wyklejały pieska z kolorowego papieru. Na koniec zajęć dzieci otrzymały słodkości (gumy rozpuszczalne) oraz pieczątkę - odcisk psiej łapy! »

Wspaniałe spotkanie o szacunku! Szacunku dla naszych braci mniejszych. Dorota Sumińska - zwierzolub jakich mało, lekarz weterynarii, autorka wielu książek, programów telewizyjnych i radiowych oraz internetowych poświęconych zwierzętom (zwłaszcza psom i kotom) była naszym gościem. »

W ramach naszego projektu prowadzimy intensywne badania różnymi metodami i wśród bardzo urozmaiconej grupy naszych odbiorców i mieszkańców. Są wśród nich dzieciaki - ich zdanie jest dla nas bardzo ważne. Jesteśmy ciekawi co jeszcze by chcieli znaleźć dla siebie w naszych bibliotekach. »

Premiera książki "Pod Lipą" zgromadziła w Kamienicy Kultury spore grono fanów Jadwigi Podeszwy. Czytelnicy, którzy przeczytali pierwszą część "Warkocz", chcieli poznać dalsze losy Marty... Autorka przyznała, że pierwowzorem jednego z bohaterów był jej ojciec a w akcję wplecione są wydarzenia z historii Polski. Bohaterowie pojawiali się także w jej ukochanych, rodzinnych stronach. Dziękujemy za spotkanie! »

Za nami ostatnie szkolenia w BLISKO i naszym projekcie BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI. Przez dwa ostatnie dni (poniedziałek i wtorek) bibliotekarze z naszymi partnerami (przedstawicielami stowarzyszeń, klubów społecznych i lokalnych liderów) poszerzali swoją wiedzę z diagnozy potrzeb i promocji wśród lokalnej społeczności. Było ciekawie, intensywnie oraz bardzo kreatywnie a to wszystko za sprawą prowadzącej Agaty Wittchen-Barełkowskiej. Dziękujemy za obecność i zaangażowanie! Do zobaczenia za rok! »

Za nami druga z zaplanowanych wizyt studyjnych do naszych sąsiadów. W październiku pojechaliśmy do Krotoszyna. Wymiana doświadczeń i moc inspiracji z Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie oraz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury - oto z czym wróciliśmy! »

I finał "Kamienicy pełnej gwary" - spotkanie z Waldemarem Wierzbą. Nieźle se pogodaliśmy. Było o pyrach, gzice, sznece z glancem ale też przekłady epokowych dzieł literatury polskiej na wielkopolską gwarę. »

Tytki i warzechy królowały na zajęciach plastycznych poprzedzających spotkanie autorskie z Waldemarem Wierzbą. Uczestnicy podeszli do tematu bardzo kreatywnie. Powstały tytkowe duszki i warzechowe laleczki! »

W Kamienicy pełnej gwary właśnie zakończyły się warsztaty "Na dworze króla Pyry". Zajęcia dla klasy 5 okazały się wspaniałą podróżą w dawne czasy, do XIX wiecznego Poznania oraz do poznania historii pyry i jej znaczenia nie tylko w kuchni wielkopolskiej! »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Poziomka” odwiedziły Oddział dla Dzieci. Była to ich pierwsza wizyta w bibliotece. Maluszki wprowadzono w jesienny klimat czytając bajkę Alice Hemming „Złodziej liści”. Przygotowano zabawy z chustą animacyjną. Z darów jesieni wykonali mandale. Na koniec poszliśmy na spacer do parku gdzie dzieci zbierały kasztany oraz kolorowe liście. »