Jesteśmy po pierwszej plenerowej próbie do inscenizacji świętomarcińskiej 11 listopada. Ćwiczyła ekipa mieszkańców Jarocina pod czujnym okiem Bellator Societas »

O kosmosie i planetach czytał zaproszonym przedszkolakom Mariusz Grzesiek. Potem byłą opowieść o Panu Mikołaju i jego osiągnięciach a na koniec dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych. »

W ramach akcji Cały powiat czyta dzieciom odwiedził nas dzisiaj Piotr Piotrowicz, który rozmawiał z dziećmi o tym jak ważne jest czytanie, a następnie przeczytał fragment książki "Nazywam się... Mikołaj Kopernik". Najmłodsi (kl.1 b SP nr5) poznali układ planet, stworzyli własną rakietę i rozwiązywali kosmiczne łamigłówki. »

W ramach akcji Cały Powiat Czyta Dzieciom o planetach pana Mikołaja w Oddziale dla Dzieci gościliśmy instruktora teatralnego Włodzimierza Kalinowskiego. Pan Włodek przeczytał uczniom klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 5 fragment z książki „Nazywam się… Mikołaj Kopernik” przybliżając postać słynnego astronoma. Następnie zaprosił ich do wspólnej zabawy w Układ Słoneczny omawiając jak wirują planety wokół Słońca. Na koniec udaliśmy się pod zegar słoneczny, przy którym gość opowiedział o jego działaniu. »

W Kamienicy Kultury o planetach pana Mikołaja czytał tata Paweł Kula. Po czytaniu był czas na kosmiczne zagadki i planetarną rozsypankę. Podczas zajęć każdy z uczestników wykonał swojego Marsjanina.
Dziękujemy panu Pawłowi Kuli oraz wychowawczyni i uczniom klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie.
»

W filii w Mieszkowie także można było wysłuchać opowieści o planetach pana Mikołaja. Uczniom klasy I przedstawił ją strażak i tata Leny, Przemysław Wieliński. Po wysłuchaniu fragmentów książek o Mikołaju Koperniku, uczestnicy poznali nazwy planet naszego układu słonecznego. Na zakończenie dzieci mały za zadanie wykonać projekt rakiety, wykorzystując przygotowane figury geometryczne. »

Wtorek i środa upłynęły nam pod znakiem diagnozy, badań potrzeb naszych użytkowników jako podstawy do budowania jeszcze lepszej oferty kulturalnej dla mieszkańców. »

O tym jak to się stało, że Mikołaj Kopernik stał się znanym na całym świecie astronomem przeczytał pan Artur Antczak, czytający tata w Filii w Cielczy. A po czytaniu każdy wykonał swoją rakietę! »