Dzisiaj Oddział dla Dzieci zamienił się w Krainę Kleksów, w której gościliśmy przedszkolaków z Kotlina. Zapoznano ich z utworami Jana Brzechwy "Niedźwiedź", "Lis", "Dzik", "Żubr". Dzieci atramentem robiły kleksy. Przygotowano dla nich kodowanie kleksów oraz w apilikacjii Scretch Junior powstały piękne kleksowe dzieła. »

Czy ten guzik tu pasuje? Co może powstać z jednego niepozornego kleksa? Dzieciaki z półkolonii z Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie uczestniczyły dziś w zabawach inspirowanych Akademią Pana Kleksa. »

Od dawna wiadomo, że piegi doskonale działają na rozum i chronią od kataru! Można było dzisiaj zdobyć kilka, przędąc litery i tworząc kleksowe historyjki. Powstawały też kolorowe smoki rodem z krainy doktora Paj-Chi-Wo. Pierwszego dnia ferii zimowych odwiedzili nas uczestnicy półkolonii ze Zespół Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi - pozdrawiamy! »

9 lutego przypada "Dzień Pizzy". Z tej okazji bibliotekę w Golinie odwiedziła klasa II. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt. "Zuzia piecze pizzę". Poznały przepis na pizzę, a następnie tworzyły własną kompozycję smakową. Obiecały, że w czasie ferii w domu same upieką swoją ulubioną. W bibliotece wykonywały pizzę ale "papierową. »

W czwartkowe przedpołudnie w bibliotece odbyła się prelekcja Dominika Sikorskiego – szefa Filii Banku Spółdzielczego w Witaszycach o bezpieczeństwie rachunku osobistego, konta internetowego, zagrożeniach i ochronie przed oszustami. »

Do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni na głośne czytanie. Niedługo ferie zimowe, dlatego dzieci wysłuchały przygód rodziny Pętelków podczas ferii w puszczy na Podlasiu, które przeczytała pani polonistka. »

Dziś na grupach zabawowych obchodziliśmy Tłusty Czwartek połączony z zabawami walentynkowymi. »

O tym jak powstaje książka, jak o nią dbać, jak zapisać się do biblioteki, usłyszały dzieci z Przedszkola Promyczek, które odwiedziły bibliotekę w parku. Dzieci wzięły udział w warsztatach tworzenia własnej książki wcieliły się w ilustratorów oraz pisarzy, brały udział w zabawach związanych z bajkowymi bohaterami. »

Już niedługo Walentynki jedno z najmilszych dni w roku. Z tej okazji Klasa Ia ze SP nr 5 przybyła do nas z wizytą. Przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji. Najpierw odbyły się warsztaty malowania toreb w serduszka, później walentynkowe kodowanie na macie. »

Szkolne drzwi otwarte Szkoły Podstawowej w Mieszkowie stały się świetną okazją do spotkania z przedszkolakami i ich rodzicami w bibliotece. Dzieci mogły obejrzeć teatrzyk kamishibai oraz wykonać ptaszka z papieru. Można było też zapisać się do biblioteki. Te dzieci, które się na to zdecydowały, otrzymały wyprawkę czytelniczą od Instytutu Książki, zrobiły zdjęcie w fotobudce ze swoją pierwszą wypożyczoną książką oraz wypisywały na tablicy swoje imię. »