W tygodniu bibliotek i przypadającej właśnie rocznicy zakończenia II wojny światowej uczniowie klasy III odwiedzili filię w Cielczy. Tematem zajęć była książka "Dziadek i niedźwiadek" Łukasza Wierzbickiego, a dzieci miały możliwość podsumowania swojej wiedzy na temat tej lektury. »

Sejm RP ustanowił rok 2019 Rokiem Moniuszki, a ponieważ kilka dni temu - 5 maja 2019 r. upłynęło równo 200 lat od urodzin naszego wielkiego kompozytora biblioteka w Cielczy postanowiła uczcić ten fakt zapraszając uczniów klasy IV na nietypową lekcję muzyki. »

Czy jajko jest mądrzejsze od kury? - próbowały się dowiedzieć 3 najmłodsze grupy z przedszkola w Cielczy i w Radlinie podczas przedświątecznego spotkania z książką. »

W zimne kwietniowe popołudnie grupa pań w filii bibliotecznej w Cielczy zabrała się energicznie do pracy. Z materiałów w kropeczki o pastelowych delikatnych barwach panie wykrawały i zszywały nieduże zgrabne tulipanki. »

Klasa III ze Szkoły Podstawowej w Cielczy została zaproszona do biblioteki na lekcję biblioteczną związaną lekturą "Afryka Kazika". »

W ostatnich dniach marca w filii bibliotecznej w Cielczy odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Po bajkowym świecie oprowadziła dzieci Królowa Książka, wraz z dziewczynką która zastanawiała się kto mógł stworzyć tak wspaniałą, fantastyczną krainę. »

W tygodniu z Internetem dwie klasy drugie ze szkoły podstawowej w Cielczy odwiedziły bibliotekę, aby nauczyć się podstaw programowania. Uczniowie poznali darmowe aplikacje na tablety, które podczas prostej gry logicznej pozwalają zaplanować sposób przemieszczania się po planszy małego ludzika. »

Kilka dni temu obchodziliśmy Światowy Dzień Morza, więc podczas marcowego spotkania
z przedszkolakami w Cielczy i Radlinie razem z parą małych niedźwiadków odwiedziliśmy ogromne królestwo mórz i oceanów.
»

Małe Żabki, które odwiedziły bibliotekę okazały się grupą sześcioletnich przedszkolaków. Maluchy chciały się przekonać jak wygląda praca w bibliotece, jak pracowali bibliotekarze kiedy jeszcze nie było komputerów i co trzeba zrobić żeby zostać bibliotekarzem. »

Mimo zimna za oknem na sali wiejskiej w Cielczy atmosfera była bardzo gorąca – jak na hawajską wyspę przystało. Panie stawiły się bardzo licznie (125 uczestniczek), żeby bawić się na ósmych już Babskich Cumprach. »