Biblioteka

19 kwietnia 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. »

Z okazji 170 rocznicy Wiosny Ludów i Zjazdu Witaszyckiego członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc i Klubu Dyskusyjnego oraz ich sympatycy spotkali się 17 kwietnia w Pałacu. »

Dzieci z przedszkola Poziomka odwiedziły bibliotekę w filii nr 2, żeby dowiedzieć się jakie książki znajdują się w bibliotece oraz czym różni się biblioteka od księgarni. Zobaczyły według jakich działów i w jakiej kolejności poukładane są książki. Zapoznały się z etapami powstawania książki od pisarza do czytelnika. »

W poniedziałkowe przedpołudnie filię nr 3 odwiedziła grupa "Biedronek" z przedszkola "Promyczek". Dzieci chciały zobaczyć jak wygląda biblioteka i przy okazji pooglądać książeczki. »

Na Spotkaniu z Bajeczką uczestniczyli przedszkolacy z Niepublicznego Przedszkola "Jaś i Małgosia", którzy zamienili się w ogrodników. »

Grupa zerowa z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi świętowała urodziny Hansa Christiana Andersena i 180. rocznicę napisania baśni "Dzielny ołowiany żołnierz". »

Klasa III b odwiedziła bibliotekę w Cielczy, aby zapoznać się z historią niedźwiadka Wojtka opisaną w książce Łukasza Wierzbickiego "Dziadek i niedźwiadek". »

VII Noc z Andersenem już za nami. W piątek, 6 kwietnia, 36 dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi wzięło dział w Północy z Andersenem. Tym razem hasłem przewodnim była baśń "Dzielny ołowiany żołnierz", ponieważ w tym roku przypada 180 rocznica jej napisania. »

"Czarna" była bohaterką kolejnego spotkania DKK. To książka Wojciecha Kuczoka z serii NA F/AKTACH, w której wydawane są książki oparte na prawdziwych wydarzeniach. »

Powrót na górę