Biblioteka

Aktywni członkowie i sympatycy Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc oraz Klubu Dyskusyjnego spotkali się 21 lutego, aby posłuchać i porozmawiać na temat wpływu trybu życia na zdrowie. »

Na to pytanie próbowała odpowiedzieć profesor dr hab. Wanda Krzemińska, jarocinianka, absolwentka jarocińskiego ogólniaka, filolog i specjalistka od komunikacji. Pochyliła się nad frapującym tematem koegzystencji ludzi i robotów. »

19 lutego filię odwiedziły przedszkolaki. Przyszły na "Dzień Kota", który przypada 17 lutego. Dzieci wysłuchały książki Anity Głowińskiej "Kicia Kocia Zima". »

21 lutego świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W filii nr 5, królowała w tym dniu gwara wielkopolska. »

W Oddziale dla Dzieci odbyły się zajęcia dla najmłodszej grupy z Niepublicznego Przedszkola Marcinek w Jarocinie z okazji Światowego Dnia Kota. »

19 lutego w bibliotece zagościły przedszkolne Biedronki, aby świętować Światowy Dzień Kota. Dzieci poznały kotkę Milusię w teatrzyku kamishibai. »

Cudowne wieści z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla naszej biblioteki! Na 5 wysłanych wniosków - 5 zostało ocenionych pozytywnie i otrzymało dotacje - ponad 111 tysięcy złotych! »

Z okazji Światowego Dnia Kota do biblioteki w Witaszycach przyszła grupa przedszkolaków pod opieką pań Marzeny Zawisłej i Edyty Kral. »

Światowy dzień kota stał się idealną okazją do spotkania z trzema grupami przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z częścią "kocich" książek ze zbiorów biblioteki po czym wysłuchały bajki "Kicia Kocia w bibliotece". »

Powrót na górę