Aktualności

Jarocińska biblioteka znalazła się w gronie 20 instytucji (z 220, które o środki aplikowały), które otrzymały dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2 Infrastruktura bibliotek 2016-2020 Nabór 3 Instytutu Książki. Nasza biblioteka otrzyma 1.500.000 zł. »

W piątkowy, wakacyjny poranek na jarocińskim rynku odbyło się książkowe spotkanie. Tym razem tematem przewodnim była rzeka Wisła, której rok jest właśnie obchodzony. »

W ostatni lipcowy piątek w Pałacu Radolińskich odbyło się spotkanie autorskie z regionalistką Jadwigą Podeszwą. Autorka promowała swoja najnowszą książkę pt. "Jadwisia". »

W ramach cyklu "Bajkowe wakacje" biblioteka w Mieszkowie odwiedziła dzieci z przedszkola. Z okazji Roku Rzeki Wisły, wszystkie wakacyjne spotkania będą nawiązywać do wody. »

Spotkania w ramach czytelni rozproszonej zakończyły się bardzo literacko – najpierw Filip Łobodziński w rozmowie z Markiem Horodniczym opowiadał m.in. dlaczego tym razem wybrał do tłumaczenia teksty Boba Dylana oraz dlaczego wraz z zespołem nagrali "tylko" dwupłytowy album. »

Powrót na górę