Biblioteka

Ależ to była wycieczka! Uczestnicy projektu "Legendoczytacze na szlaku" zdobywali w deszczową sobotę Poznań. »

Jak stworzyć własny cytat i to o Kamienicy Kultury? Zadanie z pozoru niełatwe... ale po przyjęciu odpowiedniej metody i z taką prowadzącą warsztaty jak Monika Kula - wszystko staje się wykonalne. »

Przez ostatnie dwa tygodnie w czasie długich przerw w Filii w Cielczy odbywało się głośne czytanie fragmentów lektury "Dziadek i Niedźwiadek". Uczniowie klas III chętnie słuchali kolejnych przygód zabawnego misia. »

W miniony czwartek naszym gościem była Natalia Budzyńska, która opowiadała o swoim wuju - Alfredzie Trzebinskim, który w czasie II wojny światowej był lekarzem SS oraz o rodzinnym tabu, jakie naruszyła pisząc swoją książkę. »

Po wakacyjnej przerwie w bibliotece w Wilkowyi odbyło się spotkanie Klubu Seniorek. Przy kawie panie rozmawiały o swoich wyprawach na grzyby, a także dzieliły się przepisami na grzybowe przetwory. »

Z okazji Dnia Chłopca zaprosiłyśmy dzieci z oddziału V do biblioteki. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne pani bibliotekarka udała się do miejscowego przedszkola na zajęcia. »

Wrześniowe spotkanie z przedszkolakami upłynęło na lekturze książki "Pajączek Kędziorek. Jak pokochać osiem nóżek". Przesympatyczny bohater dał się oswoić i zaprosił nas do zabaw inspirowanych KLANZĄ. »

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i przypadająca we wrześniu 125 rocznica urodzin Marii Kownackiej stały się świetną okazją do spotkania z czytelnikami. »

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" bibliotekę w Wilkowyi odwiedziły maluszki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Powrót na górę