Biblioteka

Na warsztatach reporterskich z wykorzystaniem fotografii, zgromadziły się chętne uczestniczki w filii w Cielczy. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", a prowadziła je pani Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

Przez cały rok szkolny chętni uczniowie Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi brali udział w konkursie, który polegał na wyszukiwaniu informacji z książek popularnonaukowych. »

Czerwone, zielone, uśmiechnięte i zwariowane. Każdy, kto odwiedził stoisko biblioteczne na festynie z okazji Dnia Dziecka w Mieszkowie mógł wyczarować dla siebie własnego ślimaczka. »

Miejski Dzień Dziecka przyciągnął na polanę przed Pałacem Radolińskich tłumy - nasza biblioteka też miała swój udział. »

W piątkowe przedpołudnie do filii nr 3 przyszły dzieci z przedszkola "Promyczek". Okazało się, że na dzieci czekał list i tajemnicza paczka. »

W ramach akcji "Pochwal się swoim hobby w bibliotece" młodzież SP 3 spotkała się ze swoją starszą koleżanką Julią Kościańską, uczennicą gimnazjum. Julia należy do teatru ulicznego Anthony Street, który działa przy Klasztorze Franciszkanów w Jarocinie. »

Małgorzata Strękowska-Zaremba, autorka znanych i poczytynych książek dla dzieci, odwiedziła Jarocin. »

Dzieci dowiedziały się, że Kamishibai to teatr ilustracji, obrazkowy, wywodzący się z Japonii. Wysłuchały i obejrzały japońską opowieść, która była wstępem do stworzenia własnej legendy o Lubieszce. »

Grupa "Pszczółek" z przedszkola w Mieszkowie odwiedziła bibliotekę, żeby zobaczyć jak wygląda praca bibliotekarza. Tym razem dzieci przyszły w towarzystwie kolegów z klasy Ib. »

Uczniowie z klasy szóstej i ósmej uczestniczyli w zajęciach dotyczących właściwych wyborów literackich. Młodzież poznała bestsellery ubiegłego roku i miejsca w Internecie, które warto odwiedzić, aby wybrać ciekawą dla siebie książkę. »

Powrót na górę