Biblioteka

Listopadowe spotkanie MDKK upłynęło na relacji z wizyty w Poznaniu opiekunów DKK. Wykład pani Izoldy Kiec stał się inspiracją naszych poszukiwań dot. kobiet, które walczyły o prawo do samostanowienia o sobie w czasach panującego patriarchatu. »

W filii nr 3 odbyło się spotkanie klasy VIII b z panem Jakubem Staszakiem, autorem książki "Nie tylko latające kompanie", o udziale społeczeństwa Ziemi Jarocińskiej w powstaniu wielkopolskim i walce o granicę wschodnią Rzeczypospolitej w latach 1918 - 1921. »

Bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. Uczniowie rozwiązali andrzejkową krzyżówkę, wysłuchali bajki Agnieszki Stelmaszyk „Upiorne Andrzejki”. »

Aktywni członkowie i sympatycy Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc oraz Klubu Dyskusyjnego spotkali się po raz kolejny, aby posłuchać i porozmawiać o tym czym jest stres, jak nasze ciało na niego reaguje oraz o możliwościach jego zniwelowania. »

Listopadowe warsztaty w filii w Cielczy wprowadziły grupę pań w świąteczny nastrój. A to wszystko przez mocny zapach pomarańczy i anyżu roznoszący się w całym pomieszczeniu biblioteki. »

29 listopada w filii w Golinie odbyła się prelekcja Jakuba Staszaka dotyczącego udziału Jarociniaków w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. »

W czwartkowy poranek na Plastusie Poranne z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek” czekało mnóstwo atrakcji związanych z Andrzejkami. »

Powrót na górę