Biblioteka

Kolejna grupa zabawowa skończyła edycję spotkań. Na ostatnich zajęciach było bardzo kolorowo. Dzieci wysłuchały wierszyków o kolorach z serii Akademia Mądrego Dziecka. »

Zakończyliśmy szkolny program czytelniczy realizowany we współpracy z naszą biblioteką, "Frazeologizmy kulturowe na co dzień". »

Mimo, że koniec roku szkolnego blisko to młodzież w Cielczy chętnie bierze udział w zajęciach organizowanych przez bibliotekę. Wtorkowe popołudnie upłynęło nam na malowaniu toreb na zakupy. »

Przez cały rok szkolny chętni uczniowie Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi brali udział w konkursie, który polegał na wyszukiwaniu informacji z książek popularnonaukowych. »

Na ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu w filii nr 2, dzieci z przedszkola Poziomka wysłuchały wierszy na pogodę i niepogodę. »

We wtorkowe popołudnie witaszycką bibliotekę odwiedziła grupa najmłodszych przedszkolaków pod opieką pani Edyty Kral. Dzieci dowiedziały się co to jest teatrzyk kamishibai. »

12 czerwca obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. To już XV edycja, której celami są promocja czytelnictwa i idei bookcrossingu oraz uwolnienie jak największej ilości książek. »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarocinie otrzymali w bibliotece w filii nr 2 nagrody książkowe, za udział w całorocznym konkursie "Książkolub". »

Na zakończenie Tygodnia Czytania bibliotekę w Cielczy odwiedziła grupa przedszkolaków. Dzieci wysłuchały strasznej legendy "O Popielu, którego zjadły myszy". »

Powrót na górę