Biblioteka

O tym jak to się stało, że została autorką kryminałów, skąd pomysły na książki i bohaterów, i jak znosi swój sukces opowiadała zebranym licznie w JOK Jarocin czytelnikom jarocińskiej biblioteki. »

We wtorkowe przedpołudnie biblioteka "Pod Ratuszem" gościła dzieci z przedszkola "Jarzębinka". Tematem spotkania była niepodległość Polski. »

Grupa Smerfów z przedszkola w Mieszkowie zainaugurowała projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury” spotkaniem z bibliotekarzem. »

W poniedziałkowe popołudnie, w filii nr 3 odbyły się warsztaty historyczne w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty poprowadziły panie, Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego W Jarocinie i Marta Pakulska z jarocińskiej biblioteki. »

Od ośmiu już lat młodzi kandydaci na czarownice i czarowników spotykają się w filii bibliotecznej w Cielczy, aby przejść różne próby sprawności i stać się pełnoprawnym członkiem czarodziejskiej rodziny. Tegoroczny zlot poprowadził uczestników przez znane polskie miasta i związane z nimi najpiękniejsze legendy a w każdym z tych miejsc czekały ciekawe zadania do wykonania. »

Przedszkolacy z "Jasia i Małgosi" uczestniczyli w zajęciach o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię. Przeczytano im książeczkę Katarzyny Moryc "Na drodze". »

W ramach akcji "Cały Powiat Czyta Dzieciom" filię nr 2 odwiedzili uczniowie z kl.III, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. Spotkanie poświęcone było 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. »

Z okazji Dnia Głośnego Czytania Dzieciom zorganizowano w bibliotece spotkania dla klas drugich. Gościem jednego z nich była sołtys wsi Mieszków, Barbara Krysztofiak – Jurek. »

Dzieci poznały historię godła narodowego. Obejrzały różne jego wizerunki, które zmieniały się na przestrzeni wieków, od początku państwa polskiego poprzez czasy króla Władysława Jagiełły, króla Jana Sobieskiego, godła z 1919 r. aż po dzień dzisiejszy. »

Powrót na górę