W same Mikołajki filię w Mieszkowie odwiedziła Przewodnicząca Rady Miejskiej w Jarocinie Pani Karolina Wielińska-Kuś, która przeczytała dzieciom bajkę „Jak Karolcia spotkała Mikołaja”. »

W bibliotece w Witaszycach z okazji MIKOŁAJKOWEGO CZYTANIA gościliśmy radnych Rady Miejskiej w Jarocinie: pana Macieja Śledzianowskiego i pana Tadeusza Kuberkę. »

I kolejne MIKOŁAJKOWE CZYTANKI za nami. Dzisiaj w filii w Cielczy czytała Pani Elżbieta Kostka. Pani Elżbieta byłą bardzo dobrze przygotowana bo poza czapką miała też mikołajkowe skarpetki! Słuchacze - uczniowie klas IIA i IIB wysłuchali opowieści "Święty Mikołaj". »

W filii nr 2 dzieciom czytała Pani Mikołajowa czyli Pani Hanna Janiec z naszej biblioteki, która na co dzień zajmuje się kupowaniem książek dla naszych bibliotek. Po przeczytaniu fantastycznej opowieści " Wyprawa Świętego Mikołaja" dzieciaki rozpoczęły pracę nad mikołajkowymi zakładkami. »

Od dziś rozpoczynamy cykl głośnych MIKOŁAJKOWYCH CZYTANEK. W filii w Golinie czytała opowieść o "Wyręczonym Mikołaju" czytała Pani Starosta Lidia Czechak . Po czytaniu dzieci wyklejały portret świętego Mikołaja. »

W bibliotece głównej gościliśmy Pana Grzegorza Skorupskiego historyka, regionalistę, autora kryminałów retro i współczesnych. Autor opowiadał o tym jak łączy pisanie z pracą i życiem osobistym, ile czasu i wysiłku musi włożyć w przeprowadzenie researchu do kryminału retro tak, by nie „podpaść” czytelnikom, jakim relaksem było napisanie współczesnego kryminału, którego akcja rozgrywa się w miasteczku bez nazwy... »

Biblioteka w parku gościła trzecioklasistów z SP nr 5 w Jarocinie. Na uczniów czekały zakodowane wróżby z robotem photon, nie zabrakło również przepływającej z serca energii, o czym przekonali się nasi goście tworząc łańcuch (trzymając się za ręce) grających na makey makey. »

Dziś w naszej bibliotece odbyły się Andrzejki. Wszyscy ci, którzy chcieli skorzystać z jedynej i niepowtarzalnej szansy dowiedzenia się czegoś o swojej przyszłości, mogli przyjść i sobie powróżyć. Wróżono między innymi z piór, z gwiazd, z kostki do gry, z kubeczków oraz z ręki. »

Dzieci z Przedszkola Happy-Kids gościły w Oddziale dla Dzieci z okazji Dnia Pluszowego Misia. W Kindlotece czekała na nich mata kodująca oraz Dasch, który zagrał na cymbałkach znaną i lubianą piosenkę „Stary Niedźwiedź mocno śpi”. Na koniec dzieci wcieliły się w rolę muzykantów i na bum bum rurkach zagrały tę samą piosenkę. »

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w naszej bibliotece, w trakcie trwania długich przerw odbywały się warsztaty kodowania. Oczywiście z misiem w roli głównej. »