Biblioteka

Setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego to znakomita okazja do odwiedzenia Izby Pamięci Powstańców Wielkopolskich znajdującej się we filii w Mieszkowie. Z takiej możliwości skorzystali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. »

W ciągu dwóch dni bibliotekę w Cielczy odwiedzili uczniowie klasy IV a i IV b, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat lektury "Lew, czarownica i stara szafa" w konkursie z ciekawymi zadaniami. »

Klasa IV c z miejscowej szkoły przyszła do filii bibliotecznej również 15 maja. Tym razem uczniowie poznali różne formy książek, od czasów najdawniejszych do współczesnych. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek w fili nr 2 odbyło się spotkanie z pasjonatem historii - Wojciechem Koterbą, na które zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. »

W Tygodniu Bibliotek, w tym roku pod hasłem "(Do) wolność czytania" w Filii w Wilkowyi odbyła się lekcja biblioteczna na temat "Przeczytaj tę książkę, ponieważ ...". »

W dniu kończącym Tydzień Bibliotek nadeszła okazja do zaprezentowania w przedszkolu teatrzyku kamishibai wykonanego przez uczniów klasy V na zajęciach w bibliotece. »

Ile pszczół widzieliście już w tym roku? Zapewne mniej niż bywało to dawniej. To właśnie te owady i ludzie, którzy się nimi zajmują byli bohaterami majowego spotkania DKK za przyczyną książki Mai Lunde "Historia pszczół". »

To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

Powrót na górę