Biblioteka

Na ostatnie przedwakacyjne spotkanie w bibliotece w Witaszycach wybrały się przedszkolaki z najmłodszej grupy. Po przeczytaniu bajki "Zuzia na plaży" dzieci przeniosły się na słoneczną plażę, gdzie rozmawiały, odgadywały zagadki, bawiły się, oglądały wakacyjne rekwizyty i co najważniejsze, poznały zasady bezpiecznej kąpieli. »

Dziś moc atrakcji na rynku. Za oknem eko-festyn a w bibliotece „Pod Ratuszem” uczymy się o bezpieczeństwie podczas wakacji. »

Pomimo upalnych dni do witaszyckiej biblioteki przyszły dzieci z miejscowego przedszkola. Po wysłuchaniu bajki "Pan Brumm jedzie pociągiem" rozmawialiśmy o jej treści. »

Czerwcowe spotkania MDKK upłynęły nam na rozmowie wokół książki "My dwie, my trzy, my cztery". Autorka Sarah Crossan podejmuje w niej trudny temat pozostawienia dziecka przez rodziców. Apple to nastolatka wychowywana przez swoją konserwatywną babkę. »

Spotkanie z Elizą Piotrowską we filii w Mieszkowie zakończyło cykl spotkań z pisarzami w ramach projektu „Regał na nudę. Twórczyni "Cioci Jadzi" z humorem opowiadała o swoich książkach, spotkaniach z czytelnikami i niezwykłym życiu w odległej Brazylii. »

"Misie" z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie poleciały z nami na wyspę magicznych kolorowanek. Ożywione postacie z obrazków wykonywały różne magiczne sztuczki dzięki aplikacji Quiver. »

Na czerwcowe "Spotkanie z bajeczką" została zaproszona grupa Motylków z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Tym razem zajęcia współprowadziły uczennice z klasy VI, członkinie MDKK - Sylwia Szczepankiewicz i Amanda Wojtczak. »

W warsztatach reporterskich w Oddziale dla Dzieci brali udział czytelnicy biblioteki. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". »

Powrót na górę