Biblioteka

Takie oto urocze zakładki do książek szyli chętni uczniowie w trakcie przerw. Jak widać nawet panowie spróbowali swoich sił w szyciu i wyszło im całkiem nieźle. »

DKK spotkał się 14 lutego - w Dzień Zakochanych. Mówiłyśmy więc o miłości… do gór. Książka "Halina. Dziś już nie ma takich kobiet" Anny Kamieńskiej jest opowieścią Halinie Kruger-Syrokomskiej - kobiecie silnej, zdeterminowanej i pełnej górskiej pasji, jednej z najważniejszych postaci w historii kobiecego himalaizmu. »

Na grupach zabawowych królował kolor czerwony, bo za dwa dni święto chłopca i dziewczynki czyli Walentynki. Dzieci wysłuchały wiersza "Walentynki" oraz uczestniczyły w zabawie "Serduszko do kochania". »

Chwilowa zamiana klawiatury na gęsie pióro pozwoliła uczniom popracować nad charakterem pisma ręcznego. Pióra okazały się również wdzięcznym elementem zabaw ruchowych. »

Dzięki dzisiejszemu spotkaniu z przedstawicielkami Zakładu Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie, seniorzy poszerzyli swoją wiedzę na temat segregacji odpadów oraz opłatach jakie za nie są uiszczane. »

Dzisiaj w bibliotece w Wilkowyi uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni mieli spotkanie z przedstawicielkami Zakładu Gospodarki Odpadami. »

Temat przewodni tegorocznych "Cumprów" przeniósł uczestniczki do Hiszpanii – do jej wspaniałej fiesty i gorących rytmów. W wystroju sali i strojach pań królował kolor czerwony i żółty, choć nie zabrakło koronkowych czarnych sukienek i kwiatów we włosach. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie odwiedziły książkowe królestwo czyli oddział dla dzieci, w którym poznały tajniki zawodu bibliotekarza. »

W filii w Witaszycach podczas pierwszego tygodnia ferii przygód nie brakowało.
Pierwszego dnia nasza "zaczarowana banda" brała udział w zabawach integracyjnych oraz w bitwie morskiej popularnie znanej "grą w statki", w której okręty były własnoręcznie zrobione przez dzieci.
»

Powrót na górę