Biblioteka

W Tygodniu Bibliotek, w którym hasłem przewodnim jest "#biblioteka" do Filii w Wilkowyi została zaproszona autorka hymnu szkolnego pani Benedykta Świderska, emerytowana nauczycielka. Tym razem odwiedziła Niepubliczne Przedszkole Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi, gdzie czekały na nią 5 i 6-latki. »

Dzień Niezapominajki, obchodzony 15 maja ma promować walory polskiej przyrody i dbanie o jej różnorodność biologiczną oraz ochronę. »

Z okazji przypadającego w maju Światowego Dnia Pszczół grupa "Biedronek" z przedszkola w Mieszkowie uczestniczyła w pogadance na temat tych niezwykle pracowitych owadów. »

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, klasa II b wybrała się w rejs Titaniciem. Na zajęciach dzieci wysłuchały opowieści o Titanicu, pt. "Historia pewnego statku. O rejsie Titanica." »

We wtorkowe przedpołudnie z okazji Tygodnia Bibliotek filię w Witaszycach odwiedziła klasa IIb z wychowawczynią Marią Kuderczak. Po przedstawieniu się w zabawie „Imię i gest” uczniowie wysłuchali opowiadania „O zmęczonej książce z bajkami”. Dzieci dowiedziały się jak zachowywać się w bibliotece oraz jak dbać o książki. »

W Tygodniu Bibliotek filia nr 2 zorganizowała drugie spotkanie dla uczniów klas ósmych - #podłącz się do biblioteki on-line. Uczniowie zapoznali się z katalogiem biblioteki i z mechanizmami wyszukiwania. »

Małe i duże, tematyczne i ogólne – żadne słowniki i encyklopedie nie będą już straszne uczniom klasy VI po wizycie we filii w Mieszkowie. »

Mieszkowy, szparkowy i lustrzanka to część aparatów fotograficznych, które zaprezentowała w czasie warsztatów reporterskich w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" Ula Ziober. »

Przypadający w maju Dzień Niezapominajki oraz trwający Tydzień Bibliotek stał się świetną okazją do spotkania w Klubie Samopomocy "Mieszko". Klubowicze wykonali karneciki z komplementami dla swoich znajomych. Nie zawsze mamy odwagę i czas by komuś powiedzieć miłe słowo. »

W Tygodniu Bibliotek w tym roku pod hasłem "#biblioteka" majowe spotkanie Klubu Seniorek w Filii w Wilkowyi odbyło się w terenie. Panie wybrały się na wycieczkę rowerową do Mieszkowa. Pomimo wieku są bardzo aktywne i taka trasa nie sprawiła im trudności. Pierwszy przystanek był nad stawem w Radlinie blisko ruin. »

Powrót na górę