Biblioteka

W tygodniu upamiętniającym obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim w Filii w Wilkowyi odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi. »

Dręczenie dzieci przez dzieci staje się coraz powszechnym zjawiskiem. Uczniowie wysłuchali fragmenty książki Elżbiety Zubrzyckiej "Słup soli". »

Podczas kwietniowego spotkania w przedszkolach w Cielczy i w Radlinie dzieci poznały krasnala Hałabałę. Dowiedziały się jak autorka wymyśliła postać i o jakich przygodach opowiedział jej w ogrodzie. »

Podczas Akcji Dni Książki w Niepublicznym Przedszkolu "Marcinek" dzieci z całego przedszkola odwiedziły bibliotekę dziecięcą w parku, w której, przez cały tydzień, brały udział w przygotowanych dla nich zajęciach. »

Na poniedziałkowym spotkaniu integracyjnym mieszkańców w filii nr 2 szyliśmy piękne wiosenne bukiety tulipanów. »

Dzień Książki i Praw Autorskich stał się okazją do spotkania w mieszkowskiej bibliotece z uczniami klasy VI. Dzieci dowiedziały się po co tworzy się przypisy i jak je właściwie wykonać. »

Z okazji Światowego Dnia Książki dzieci z przedszkola Poziomka odwiedziły filię biblioteczną nr 2. Zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, z zaciekawieniem oglądały różne książki. »

Powrót na górę