Biblioteka

W witaszyckiej bibliotece trwa akcja "Przyjaciel Biblioteki" związana z promocją czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. Ma ona na celu rozbudzenie w maluchach zamiłowania do czytania. 6 i 7 marca bibliotekarka razem ze smokiem Obibokiem odwiedziła przedszkole. »

Małe Żabki, które odwiedziły bibliotekę okazały się grupą sześcioletnich przedszkolaków. Maluchy chciały się przekonać jak wygląda praca w bibliotece, jak pracowali bibliotekarze kiedy jeszcze nie było komputerów i co trzeba zrobić żeby zostać bibliotekarzem. »

Na kolejnych spotkaniach MDKK omawialiśmy "7 dni" Eve Ainsworth. Książka porusza problem agresji w szkole. Obejmuje okres siedmiu dni z życia dwóch dziewczyn – gnębicielki i gnębionej. »

W czwartkowy poranek odwiedziły Oddział dla Dzieci "Myszki" z Niepublicznego Przedszkola Marcinek. Z rozsypanki wyrazowej ułożyły hasło, które było tematem zajęć a brzmiało ono 8 Marca. »

Stanisław Janicki - ikona telewizji i kopalnia wiedzy o kinie lat międzywojennych był gościem naszej biblioteki i Stowarzyszenia Jarocin XXI. »

W październiku 2017 roku klasy I b i d rozpoczęły projekt pt. "Zawodowe czytanie", który jest kontynuowany również w tym roku szkolnym, a jego celem jest poznanie różnych zawodów oraz rozwijanie czytelnictwa. »

Mimo zimna za oknem na sali wiejskiej w Cielczy atmosfera była bardzo gorąca – jak na hawajską wyspę przystało. Panie stawiły się bardzo licznie (125 uczestniczek), żeby bawić się na ósmych już Babskich Cumprach. »

Powrót na górę