Biblioteka

Dziś na czytelników biblioteki w Cielczy czekał koszyk pełen wróżb. Można było wylosować jedną i dowiedzieć się co nas czeka w najbliższym czasie. Ochotników było wielu, a przy odczytywaniu wróżb było bardzo dużo śmiechu. »

W piątek 29 listopada do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Odbyła się dla nich lekcja biblioteczna "Duchy Polskich Zamków". Podczas spotkania uczestnicy poznali kilka strasznych legend z naszego regionu. »

Biblioteka w parku zamieniła się w magiczne miejsce, które odwiedzili uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. »

W czwartek 28.11.2019 r. w bibliotece w Wilkowyi odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Ilustracja do pierwszej wypożyczonej książki". Wszystkie prace były bardzo ładne i "świeżo upieczeni" czytelnicy otrzymali upominki. »

Czekające wydarzenia, porady na przyszłość, imię przyszłego męża... Dziś mogli je poznać odwiedzający filię w Mieszkowie, wróżąc sobie przy pomocy kości do gry, butelki i serc z imionami. »

W Kamienicy Kultury gościliśmy dwie grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Komorzu Przybysławskim. Uczniowie zostali oprowadzeni po nowym budynku i zapoznali się z intrygującymi nazwami pomieszczeń bibliotecznych. »

Wieczór andrzejkowy to jedyny taki dzień w roku, gdzie można wróżyć i poznawać przyszłość. W dzisiejszym dniu przygotowano mini andrzejki dla dzieci z grupy zabawowej. »

W związku z obchodzonym 25 listopada Światowym Dniem Pluszowego Misia biblioteka w Wilkowyi zorganizowała spotkanie z 4-latkami z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Zabawy spod trzepaka czyli jak to kiedyś bywało, kiedy dzieciakom się chciało - to trzecie już spotkanie z dziećmi w ramach projektu "Bibliotekarze w akcji", oparte na szkoleniu klanzowym. »

Powrót na górę