Biblioteka

W bibliotece w Wilkowyi uczniowie klasy I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni zostali przyjęci do grona czytelników. »

Warsztaty "Legendoczytacze" na szlaku niepodległości odbyły się w środowe popołudnie w filii bibliotecznej w Cielczy. Grupa 21 uczniów z klasy V, VI i VIII zebrała się w bibliotece, aby posłuchać pani Ilony Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie, która opowiedziała o najważniejszych faktach z Powstania Wielkopolskiego, oraz pokazała historyczne zdjęcia naszej miejscowości. »

Jesienna pogoda sprawiła, że tym razem do dzieci z czytaniem przyszła pani Violetta z Biblioteki w Golinie. »

"Dzień Kundelka" to kolejna okazja do spotkania z przedszkolakami. Grupa "Biedronek" obejrzała książeczki o pieskach dostępne w bibliotece oraz wysłuchała bajki "Toffik u weterynarza". »

Klasa III została zaproszona do biblioteki w Cielczy na lekcję biblioteczną podsumowującą znajomość lektury "Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca". »

W środę odwiedziła nas grupa 30 uczniów z klas I-III. Dzieci przeszły szybkie szkolenie z przysposobienia bibliotecznego. Poznały historię powstania postaci Kubusia Puchatka i wspólnie ustaliły, że miś o bardzo małym rozumku ma już 92 lata. »

W dniu 22 października 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie integracyjne w Filii nr 2. Tym razem tworzyliśmy własne, oryginalne torby z malowanymi motywami. »

W piątek odwiedziły nas dzieci z Niepublicznego Przedszkola Poziomka – grupa "Pszczółki". Pretekstem do spotkania była książka "Królowa Matylda jest chora" i pogadanka na temat chorób, które łatwo łapiemy w jesiennych miesiącach. »

"Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie" Katarzyny Tubylewicz nie wszystkim uczestniczkom klubu DKK przypadła do gustu. Poruszana w każdym rozdziale tematyka imigrancka wywołała "przesyt". »

Powrót na górę