Biblioteka

We wtorek bibliotekę w Wilkowyi odwiedzili uczniowie kl. II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Wysłuchali oni legendy "Bohaterskie kozy z Wilkowyi", którą napisali i zilustrowali ich koledzy i koleżanki z klasy III. »

Podczas piątkowych zajęć w świetlicy dzieci poznały jarocińską legendę "O Dziedzicu Jarocina zaklętym w kamień", ale w nowej odsłonie, stworzoną i napisaną przez uczniów klasy II, pt. "Tajemniczy głaz". »

W poniedziałek w filii w Golinie odbyły się zajęcia sensoryczne dla dzieci świetlicowych. A że dzień Babci i Dziadka już już to dzieci wysłuchały książkę "Maks jedzie do babci i dziadka". »

Dzień Babci i Dziadka to ważne wydarzenie w życiu każdego przedszkolaka. Z tej okazji biblioteka postanowiła odpowiednio do tego dnia dzieci przygotować. »

Już niedługo obchodzić będziemy Dzień Babci i Dziadka, dlatego też w bibliotece w Wilkowyi grupa 5-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni wysłuchała historii pewnego wnuczka – Maksa. »

Dyskusyjny Klub Książki nowy rok rozpoczął od książki "Żona" Meg Wolitzer. Panie widziały ekranizację tej książki, tak więc miałyśmy porównanie książki z filmem. »

Choć za oknem brak śniegu, to białego szaleństwa nie zabrakło w bibliotece w parku. Dzieci z grup zabawowych doznały wielu wrażeń wszystkimi zmysłami. »

Gorący temat ostatnio to e-recepty i posiadanie Profilu Zaufanego. Dlatego też zahaczyliśmy o te kwestie na styczniowym Klubie e-Seniora. »

Pod takim tytułem odbyło się spotkanie z uczniami klasy I b. Dzieci dowiedziały się jakie emocje towarzyszą nam w życiu codziennym (radość, smutek, gniew, wstyd, strach, miłość) i co ma na to wpływ. »

Powrót na górę