Biblioteka

Ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przebiegało już w świątecznej atmosferze. Na stole królowały pierniki, a my tym razem rozmawiałyśmy nie o książce ale o Kalinie Jędrusik. »

12 grudnia filię w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola. W związku z tym, że zbliża się Boże Narodzenie przedszkolaki wysłuchały fragmentów książki "Marysia i Boże Narodzenie". »

Wyobraźcie sobie, że na spacer po Krakowie zabrał klasę I d Smok Wawelski. Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowieści pt. "Jak to ze Smokiem Wawelski było", a potem wyruszyliśmy na wycieczkę po Krakowie. »

Na spotkaniu z klasami szóstymi poznaliśmy możliwości wydawnictw informacyjnych. Zwykły słownik ortograficzny czy języka polskiego może być fascynującą lekturą, którą czyta się z przyjemnością. »

Kolejne spotkanie z panem Jakubem Staszakiem w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości" odbyło się w środę w bibliotece w Wilkowyi. »

Oddział "Misiów" z Niepublicznego Przedszkola "Stokrotka" w Jarocinie również wysłuchał „Bajki o Wigilijnej Gwiazdce” przedstawionej za pomocą teatrzyku Kamishibai. »

W bibliotece w Wilkowyi jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadzana jest akcja "Marzycielska Poczta". »

Biblioteka pod Ratuszem, odwiedzinami przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Marcinek w Jarocinie, rozpoczęła cykl adwentowych czytań. »

Czy samodzielne korzystanie z komputerowego katalogu bibliotecznego jest trudne? A co to w ogóle jest katalog i jakie informacje zawiera? Po co informacja o wymiarze książki i co oznaczają cyfry na półkach? »

10 grudnia odwiedziła Mieszków wycieczka z Zespołu Szkół w Kleszczewie. Uczestnicy najpierw odwiedzili miejsca pamięci dwóch Mieszkowskich generałów: Stanisława Taczaka oraz Heliodora Cepy, po czym udali się do Izby Pamięci mieszczącej się w bibliotece. »

Powrót na górę