Biblioteka

W środowe popołudnie w witaszyckiej bibliotece spotkały się uczestniczki projektu "Żyjmy zdrowiej Panie, Panowie", by po raz kolejny w ramach warsztatów zajęciowych wykonać kolorowe i pachnące mydełka. »

Bożonarodzeniowe wieńce na stół lub drzwi wykonywali uczniowie z klasy II podczas warsztatów w bibliotece w Golinie. »

Z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w bibliotece w Wilkowyi uczennice VII klasy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni tworzyły książkę do teatrzyku kamishibai. »

Spotkanie Klubu Seniorek w poniedziałkowe popołudnie w bibliotece w Wilkowyi upłynęło w miłym, świątecznym nastroju. »

Świąteczne spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki w Golinie upłynęło pod znakiem gwiazd. »

Adwentowych czytań ciąg dalszy. Tym razem ozdobne gwiazdeczki powędrowały do dzieci z Oddziału "Motylki" Niepublicznego Przedszkola "Stokrotka" w Jarocinie. »

17 grudnia filię w Golinie odwiedziła klasa III. Uczniowie wysłuchali fragmentu "Dzieci z Bullerbyn" poświęconemu Bożemu Narodzeniu. »

Klasy pierwsze szkoły podstawowej w Cielczy, zaproszone na zajęcia do filii bibliotecznej zmierzyły się z trudnym tematem emocji. Dzieci wysłuchały opowiadania G. Kasdepke "Gniew", potem w gorącej dyskusji próbowały znaleźć wyjście z trudnej sytuacji przedstawionej w książeczce. W zabawie na chuście animacyjnej odtwarzały na twarzy emocje, które pokazywała kolorowa kostka z buźkami. »

13 grudnia w bibliotece w Witaszycach gościliśmy Jakuba Staszaka autora książki "Nie tylko latające kompanie". Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego wysłuchali prelekcji o najważniejszych wydarzeniach związanych z Powstaniem Wielkopolskim oraz o udziale mieszkańców Ziemi Jarocińskiej w tym zwycięskim zrywie niepodległościowym. »

Powrót na górę