Biblioteka

W środowe popołudnie - 7 marca zaprosiłyśmy dzieci do biblioteki. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne pani bibliotekarka udała się do miejscowego przedszkola na zajęcia. »

"Damy dziewuchy dziewczyny- historia w spódnicy" to książka nietypowa, mówi o kobietach, które w swoim życiu zrobiły bardzo wiele, pomimo dyskryminacji spełniały swoje marzenia i miały duży wpływ na otaczającą Je rzeczywistość. »

5 marca 2018 roku uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie zostali pasowani na czytelników biblioteki publicznej i szkolnej. »

Dzień Dinozaura stał się kolejną okazją do spotkania z dziećmi z przedszkola. Starszaki wysłuchały bajki o dinozaurze Arlo oraz o jego ludzkim przyjacielu – Bąblu. »

W filii nr 2 na kolejnym spotkaniu klubu MDKK, omawialiśmy książkę John Boyne "Lekkie życie Barnaby'ego Brocketa". »

Dzisiaj w Filii w Wilkowyi dinozaury obchodziły swoje święto. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi wysłuchały opowiadania "Niespodzianka dla Dino" o małym dinozaurze, który miał urodziny. »

Dorośli oraz dzieci, pod okiem Justyny Teplik, krok po kroku własnoręcznie zdobili i szyli piękne zawieszki w kształcie kurek. »

Tak Filia nr 5 świętowała Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Każdy czytelnik, który w dniu 21 lutego odwiedził bibliotekę w JOK-u został zaproszony do zabawy językiem staropolskim. »

Powrót na górę