Biblioteka

W filii nr 2 dzieci w ferie się nie nudzą. Do dyspozycji chętnych były gry planszowe, proste zabawy z nutką rywalizacji oraz rozmaite wygłupasy i dużo dobrej zabawy. »

W pierwszym tygodniu ferii w filii w Cielczy zorganizowano zajęcia dla dzieci. Codziennie w bibliotece trwają najróżniejsze planszówkowe rozgrywki. »

W czasie deszczu nie można się nudzić, zwłaszcza w bibliotece. Wyścigi statków, gry bez prądu, ekologia i czytanie w przerwach. Tak dzieci i młodzież spędzali ferie w Kamienicy Kultury. »

W środowe popołudnie w witaszyckiej bibliotece spotkały się panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc, by wspólnie wykonać serduszkowe przypinki. »

Podczas ferii w Witaszycach uczestnicy zostali zapoznani z legendą o witaszycakich lasach, która zaprezentowana została w formie teatrzyku kamishibai. Bibliotekarka opowiedziała o całym projekcie Legendoczytcze na szlaku, o warsztatach oraz o autorkach przedstawionej legendy, które spotykały się w witaszyckiej placówce. »

Klub Seniorek działający w bibliotece w Wilkowyi rozpoczął 2020 rok zabawowo. Panie, przy grach planszowych, ćwiczyły pamięć i zręczność. »

Szkoła podstawowa w Cielczy uczestniczy w programie eko rewolucja zgodnie z którą człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Dlatego uczniowie z kilku klas przy współpracy z biblioteką w Cielczy zdecydowali się uszyć ekologiczne woreczki. »

Biblioteka w Wilkowyi włączyła się w obchody Dnia Patrona Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni. Drugoklasiści uczcili pamięć Powstańców Wielkopolskich, wykonując na warsztatach plastycznych biało-czerwone rozetki. »

Po raz pierwszy w tym roku, członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego zebrali się na tradycyjne wspólne kolędowanie. Przy wspólnym stole, przy chlebie, smalcu i ogórkach własnej roboty śpiewano najpierw kolędy, później inne piosenki. »

By zrobić taką gustowną i niepowtarzalną broszkę dla Babci w kształcie ważki wystarczyło odwiedzić filię nr 3. I prezent dla Babci gotowy. »

Powrót na górę