Biblioteka

8 listopada do filii w Golinie przyszły dzieci z klasy II na spotkanie poświęcone 100 rocznicy Odzyskaniu Niepodległości. Uczniowie poznali symbole narodowe oraz wysłuchały pogadanki na ten temat. Obejrzały też godła Polski na przestrzeni wieków. »

7 listopada odwiedziła nas grupa najmłodszych dzieci z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Maluchy po wysłuchaniu legendy o Lechu, Czechu i Rusie wykonały papierowe orzełki. »

Cóż, jarocińscy bibliotekarze od dziś potrafią z balonów zrobić wszystko. A to za sprawą fantastycznego szkolenia z poznańskim oddziałem Klanzy. »

Klasy II odwiedziły bibliotekę w Cielczy, aby w śmiesznym i kocim nastroju sprawdzić swoją wiedzę na temat lektury. »

5 listopada w Filii nr 5 przypominaliśmy sobie bajki z dzieciństwa. To dzięki nim poznawaliśmy kiedyś świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy. »

Na kolejnym spotkaniu klubu MDKK omawialiśmy książkę A.Docher "Najlepszy powód, by żyć". »

Przez ostatnie dwa dni października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie dekorowali słoiczki. »

25 października obchodzony był Dzień Kundelka. Z tej okazji uczniowie klasy Ib odwiedzili naszą bibliotekę. Po powitaniu i rozwiązaniu zagadki, uważnie wysłuchali opowiadania o dzielnym piesku Tobi. »

W bibliotece w Golinie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty prowadziła Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. W czasie spotkanie pani Ilona wprowadziła dzieci w historię odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. »

Powrót na górę