Biblioteka

Dzięki dzisiejszemu spotkaniu z przedstawicielkami Zakładu Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie, seniorzy poszerzyli swoją wiedzę na temat segregacji odpadów oraz opłatach jakie za nie są uiszczane. »

Dzisiaj w bibliotece w Wilkowyi uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni mieli spotkanie z przedstawicielkami Zakładu Gospodarki Odpadami. »

Temat przewodni tegorocznych "Cumprów" przeniósł uczestniczki do Hiszpanii – do jej wspaniałej fiesty i gorących rytmów. W wystroju sali i strojach pań królował kolor czerwony i żółty, choć nie zabrakło koronkowych czarnych sukienek i kwiatów we włosach. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie odwiedziły książkowe królestwo czyli oddział dla dzieci, w którym poznały tajniki zawodu bibliotekarza. »

W filii w Witaszycach podczas pierwszego tygodnia ferii przygód nie brakowało.
Pierwszego dnia nasza "zaczarowana banda" brała udział w zabawach integracyjnych oraz w bitwie morskiej popularnie znanej "grą w statki", w której okręty były własnoręcznie zrobione przez dzieci.
»

W ramach współpracy ze szkołą w piątek w bibliotece w Wilkowyi zostały zorganizowane zajęcia z dziećmi z półkolonii szkolnych. »

W ostatni piątek stycznia bibliotekę w Witaszycach odwiedziły maluszki wraz z opiekunami. Zajęcia wypełnione muzyką rozpoczęliśmy od bajki "Lalo gra na bębnie", a swobodne tańce i zabawy przy muzyce dostarczyły wiele radości potrzebującym ruchu maluszkom. »

Tegoroczne ferie w bibliotece przebiegły pod hasłem "Igłą i nitką". Pierwszego dnia uczestniczki opracowały i podpisały kontrakt oraz poznały podstawowy ścieg – fastrygę tworząc piękne kwiaty z filcu do ozdoby gumek do włosów i puszek na przybory. »

Powrót na górę