Aktualności

Ostatnie warsztaty plastyczne, które prowadziła Monika Kula w ramach projektu „Legendoczytacze na szlaku” odbyły się 20 czerwca w filii w Witaszycach. »

Jak wyglądało drzewo genealogiczne rodziny Radolińskich? Jaką długość mógł mieć legendarny tunel?Jaką wysokość miała kareta? Na te pytania i wiele innych w poniedziałkowe popołudnie próbowały znaleźć odpowiedź dzieci w Filii nr 1 "Pod Ratuszem". »

Ostatnie spotkanie z przedszkolakami w Cielczy i w Radlinie przebiegło w wakacyjnej atmosferze. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania o tym, jak Misia Marysia spędziła swój rok w przedszkolu i czego się przez ten czas nauczyła. »

W Oddziale Dla Dzieci odbyło się kolejne spotkanie Legendoczytacze na szlaku, które prowadził Michał Czerniawski. Tym razem dzieci dowiedziały się: co to jest historia i jak historyk poznaje przeszłość. »

15 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Wiatru. Z tej okazji w środowe popołudnie miejscową bibliotekę odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola w Witaszycach. Na początku odpowiedziały na zagadkę wprowadzającą w tematykę zajęć. »

W Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich odbyło się spotkanie z młodzieżą na temat Żywej Biblioteki, którego uzupełnieniem był pokaz filmu "W imię..." Małgorzaty Szumowskiej, tematycznie wpisującego się w ideę Żywej Biblioteki. »

Zakończyliśmy szkolny program czytelniczy "Frazeologizmy kulturowe na co dzień", w którym swój udział miała nasza filia nr 3 w Jarocinie. »

Podczas spotkania uczniowie klasy III b dowiedzieli się wielu ważnych informacji na temat gwary. Wspólnie z bibliotekarką dzieci czytały różne teksty pisane gwarą, między innymi parafrazę "Lokomotywy" J. Tuwima autorstwa Jadwigi Podeszwy, przy czym było dużo śmiechu. »

Powrót na górę