Biblioteka

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie odwiedziły książkowe królestwo czyli oddział dla dzieci, w którym poznały tajniki zawodu bibliotekarza. »

W filii w Witaszycach podczas pierwszego tygodnia ferii przygód nie brakowało.
Pierwszego dnia nasza "zaczarowana banda" brała udział w zabawach integracyjnych oraz w bitwie morskiej popularnie znanej "grą w statki", w której okręty były własnoręcznie zrobione przez dzieci.
»

W ramach współpracy ze szkołą w piątek w bibliotece w Wilkowyi zostały zorganizowane zajęcia z dziećmi z półkolonii szkolnych. »

W ostatni piątek stycznia bibliotekę w Witaszycach odwiedziły maluszki wraz z opiekunami. Zajęcia wypełnione muzyką rozpoczęliśmy od bajki "Lalo gra na bębnie", a swobodne tańce i zabawy przy muzyce dostarczyły wiele radości potrzebującym ruchu maluszkom. »

Tegoroczne ferie w bibliotece przebiegły pod hasłem "Igłą i nitką". Pierwszego dnia uczestniczki opracowały i podpisały kontrakt oraz poznały podstawowy ścieg – fastrygę tworząc piękne kwiaty z filcu do ozdoby gumek do włosów i puszek na przybory. »

W filii nr 2 dzieci w ferie się nie nudzą. Do dyspozycji chętnych były gry planszowe, proste zabawy z nutką rywalizacji oraz rozmaite wygłupasy i dużo dobrej zabawy. »

W pierwszym tygodniu ferii w filii w Cielczy zorganizowano zajęcia dla dzieci. Codziennie w bibliotece trwają najróżniejsze planszówkowe rozgrywki. »

W czasie deszczu nie można się nudzić, zwłaszcza w bibliotece. Wyścigi statków, gry bez prądu, ekologia i czytanie w przerwach. Tak dzieci i młodzież spędzali ferie w Kamienicy Kultury. »

W środowe popołudnie w witaszyckiej bibliotece spotkały się panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc, by wspólnie wykonać serduszkowe przypinki. »

Powrót na górę