Biblioteka

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. »

Pogoda nam dopisała - Żeromski zabrzmiał na jarocińskim Rynku dzięki wspaniałej ekipie lektorskiej w składzie Maria Jańczak, Janina Wencel, Bogusława Mioduszewska, Bronisław Handke i Janusz Kałużny pod opieką i z udziałem Hanny Janiec. »

Za nami pierwsze warsztaty dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim - dziś poznaliśmy tajniki LOESJE czyli kreatywna praca z tekstem - efekty już wkrótce w naszych bibliotekach! »

Dziś odbyło się otwarcie Biblioteki w Mieszkowie po remoncie. Na uroczystości obecny był pan Burmistrz Adam Pawlicki, który podkreślał znaczenie biblioteki w lokalnym środowisku. »

Niestety było to już ostatnie spotkanie z cyklu Podróżniczy regał na nudę. Tym razem wyruszyliśmy w podróż na wschód! »

Przedostatni podróżniczy weekend poświęcony był polskim górom Tatrom i Beskidom. »

W piątek, w witaszyckiej bibliotece zakończył się cykl zajęć wakacyjnych. Każdego dnia dzieci słuchały bajki z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. »

Filię nr 1 "Pod Ratuszem" po raz drugi odwiedziły dzieci uczestniczące w półkoloniach "Lato z Anglistą". »

Nasz gość Gordon Wilson przeszedł 1500 km w 80 dni z Leeds do Poznania, by zebrać pieniądze dla ofiar kataklizmów na całym świecie. »

Powrót na górę