Biblioteka

Sobotnie przedpołudnie rodzice z dziećmi spędzili w bibliotece w parku. Kreatywne układanie wzorów z koralików pyssla i robienie z nich prasowanek okazało się ciekawym zajęciem. »

Klasa VI b została zaproszona do biblioteki aby poznać nową wersję lokalnej legendy „O ciotach z Cielczy”. Legendę napisały i własnoręcznie zilustrowały ich koleżanki z klasy VI i VIII podczas czerwcowych warsztatów reporterskich
i malarskich.
»

W bibliotece w Wilkowyi uczniowie klasy I - III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni zapoznali się z książką Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa". »

12 grudnia w filii w Golinie odbyło się spotkanie z Reginą Gruchalską.Dzieci zapoznały się z książką Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci.Gra spacerowa". »

Pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Witaszycach odwiedzili tutejszą bibliotekę i wyruszyli szlakiem miejscowych legend. Niesamowite opowiadanie, które wymyśliły i zilustrowały ich starsze koleżanki w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" zafascynowało słuchaczy. »

Dzisiaj bibliotekę w Wilkowyi odwiedzili uczniowie klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Wysłuchali oni legendy "Bohaterskie kozy z Wilkowyi", którą sami napisali i zilustrowali na warsztatach literackich pod opieką Marii Ratajczak ze Stowarzyszenia Zielona Grupa. »

Opowieść, która została stworzona przez dzieci z kl. III a Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie na podstawie legendy o "Podziemnym tunelu i umowie z diabłem" miała swoją premierę w Oddziale dla Dzieci. »

Po cyklu spotkań z Reginą Gruchalską przyszedł czas na warsztaty związane z książką Joanny Jodełki "Jarocin. Gra spacerowa dla dzieci". »

Powrót na górę