Aktualności

W ramach "Tygodnia legendoczytaczy" kończącego projekt "Legendoczytacze na szlaku" uczniowie klasy VI i VII z Mieszkowa mieli okazję zagrać w grę plenerową związaną z lokalnymi legendami. »

Pod hasłem "Księżniczki i królowie" zorganizowano dla uczniów klasy Ia i Ib spotkanie w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". »

Uczniowie klasy IIa w czwartkowe popołudnie po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach z EkoPaki. Dowiedzieli się, że aluminium to metal srebrnobiały, odporny na działanie różnych kwasów, lekki
i bardzo mocny oraz łatwo daje się rozciągać do najcieńszych wymiarów.
»

W poniedziałkowe popołudnie w Filii nr 2 odbyły się warsztaty wyplatania wianków. »

Piękna październikowa sobota służyła legendoczytaczom, którzy na rowerowych drezynach wyruszyli w poszukiwaniu zaklętych kamieni. »

Na leśną przygodę do filii bibliotecznej nr 2, wybrały się maluchy z przedszkola Poziomka. Dzieci wysłuchały bajki Janiny Grali "Nasz zwierzyniec" i dowiedziały się jakie zapasy robią zwierzęta jesienią, żeby przetrwać zimę. »

14 października 2017r. Kubuś Puchatek skończył 91 lat. Z tej okazji witaszycką bibliotekę odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola. Przed rozpoczęciem zajęć musiały z odkrywanego po kawałkach obrazka odgadnąć kto będzie głównym bohaterem zabaw. »

W środę 18 października w Filii w Wilkowyi odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I SP w Wilkowyi. Na początku zajęć dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz układem książek na półkach. »

Na spotkaniu grupy zabawowej dzieciom przeczytano bajkę "Jesienna przygoda Tuptusia", po której bawiły się w "A kuku!". »

Powrót na górę