Biblioteka

W poniedziałek 18 lutego do biblioteki przyszli uczniowie klasy I. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, poznały "zalety" czytania. »

Korzystanie z komputera i Internetu może być formą rozrywki, może też pomagać w nauce. Ale jak wszędzie, trzeba korzystać z nich rozważnie. Na zajęciach w filii nr 1 "Pod Ratuszem" uczniowie kl. IV »

Piątkowe spotkani Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi było patriotyczne. Panie udały się na pobliski cmentarz, aby uczcić 150. urodziny druha komendanta Zbigniewa Ostroróg-Gorzeńskiego oraz 100. rocznicę zakończenia Powstania Wielkopolskiego. »

Za kilka dni mija setna rocznica zakończenia powstania wielkopolskiego. Z tej okazji gościem naszej biblioteki był Marek Rezler - historyk specjalizujący się m.in. w historii powstania wielkopolskiego. »

Za co kocham Jarocin? Na to pytanie dzieci z Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie miały okazję odpowiedzieć na zajęciach w bibliotece "Pod Ratuszem". Prezentacja multimedialna i regionalne memory przypomniały nam najpiękniejsze miejsca w Jarocinie. Warto wybrać się na spacer! »

Dziś Walentynki. A oto propozycja filii nr 3 na szybki upominek od serca. Urocze ramki do zdjęć z patyczków laryngologicznych. Do tego kilka koralików, filcowe serduszko czy koronka i prezent gotowy. »

Na pierwszą lekcję biblioteczną do filii nr 3 wybrała się klasa Ia. Tematem naszego spotkania był "Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej, lektura w klasie pierwszej. »

14 lutego w bibliotece w Witaszycach odbyły się walentynkowe zajęcia dla grupy dzieci z miejscowego przedszkola. Po uważnym wysłuchaniu książeczki "Franklin i walentynki" rozmawialiśmy o jej treści. »

Na grupie zabawowej królował kolor czerwony nawiązujący do Walentynek. Maluszkom przeczytano bajkę Norman Bridwell "Walentynki Clifforda". »

Powrót na górę