W środę 28.11.2018 r. w Filii w Wilkowyi odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Ilustracja do pierwszej wypożyczonej książki". »

27 listopada br. filię w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Jak co roku przyszły n Święto Misia,które przypada w listopadzie. »

26 listopada odbyło się kolejne spotkanie integracyjne mieszkańców w filii nr 2, które poprowadziła pani Anna Kramarczyk. Tym razem ozdabialiśmy świąteczne skarpety, uszyte przez panią Anię. Humory i pomysły dopisały, każdy bowiem wykonał własną, oryginalną skarpetę. »

We wtorkowy poranek w bibliotece w Witaszycach uczniowie klasy III przenieśli się w czasie o ponad 100 lat. Dzięki Panu Marcinowi Sikorskiemu ze Stowarzyszenia "Jedność" znaleźli się w sercu Powstania Wielkopolskiego oraz mogli poczuć się jak żołnierze w szeregach walczącego Wojska Wielkopolskiego. »

Dzień Postaci z Bajek stał się znakomitą okazją do spotkania z grupą "Pszczółek" z przedszkola w Mieszkowie. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bohaterach z książek i kreskówek oraz obejrzały kilka książek z biblioteki, odgadując jakie postacie są na okładkach. »

W filii bibliotecznej w Cielczy oraz w szkole uczniowie obchodzili dziś Światowy Dzień Pluszowego Misia. »

W poniedziałek 5-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi świętowały w bibliotece Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy przyszli ze swoimi pluszakami. Na początku dzieci dowiedziały się skąd wzięło się to święto oraz poznały postaci niektórych bajkowych misiów. »