Biblioteka

Ostatnie zimy bywają coraz cieplejsze. Czy warto zatem dokarmiać ptaki? A jeśli tak, jak to robić, żeby ptakom pomóc a nie zaszkodzić? »

Ostatnie szkolenie w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" dotyczyło gier planszowych. »

Czy można zarazić się, albo kogoś pasją do gier planszowych? Oczywiście, że tak ! Zainteresowanie planszówkami rozpoczęło się w filii w Cielczy kilka lat temu od rozgrywek podczas zimowych ferii, na które zawsze przychodziła spora grupa chętnych. »

Uczniowie kl. I d, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie uczestniczyli w zajęciach "Biblioteka pachnąca wrażeniami". Podczas zajęć zaproszono dzieci do wspólnej rymowanki integracyjnej, aktywnego czytania książki, ożywiając tekst gestem, ruchem, słowem i dźwiękiem. »

Marcin Kostaszuk prowadził szkolenia dla jarocińskich bibliotekarek, w którym odkrywał tajemnice facebooka. »

Warsztaty komputerowe Bądź mądry online i Młody fotograf cieszyły się dużym powodzeniem. Nic dziwnego. Dzieci miały okazję przetestować roboty LOFI, drukarkę 3D. Sprawdzono i uzupełniono też ich wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych pod względem ochrony prywatności. »

Sobotnie przedpołudnie rodzice z dziećmi spędzili w bibliotece w parku. Kreatywne układanie wzorów z koralików pyssla i robienie z nich prasowanek okazało się ciekawym zajęciem. »

Klasa VI b została zaproszona do biblioteki aby poznać nową wersję lokalnej legendy „O ciotach z Cielczy”. Legendę napisały i własnoręcznie zilustrowały ich koleżanki z klasy VI i VIII podczas czerwcowych warsztatów reporterskich
i malarskich.
»

W bibliotece w Wilkowyi uczniowie klasy I - III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni zapoznali się z książką Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa". »

Powrót na górę