Biblioteka

Dnia 5 kwietnia bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Wysłuchały pogadanki na temat twórczości H. Ch. Andersena, gdyż 2 kwietnia, w urodziny pisarza, obchodzone jest Święto Książki Dziecięcej. »

"Wiadomości ze świata" opracowywali uczniowie gimnazjum wcielając się na czas gry w role reporterów. Na uczestników zajęć czekały cztery stacje, a w nich konkretne zadania. »

Tematem naszego spotkania były oczywiście zbliżające się Święta Wielkanocne. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. »

Na grupach zabawowych dzieci wysłuchały bajki Urszuli Kozłowskiej "Wielkanoc zajączka" oraz uczestniczyły w zabawie paluszkowej "Zajączek". »

Tematem tegorocznego Tygodnia z Internetem był fake news, czyli taki szkodliwy Prima Aprilis serwowany nam prawie na co dzień w różnych mediach. »

Natalia Budzyńska w rozmowie z bratem Kordianem o świętym Albercie Chmielowskim - tak wyglądało sobotnie popołudnie w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich, gdzie odbyło się spotkanie wokół biografii brata Alberta. »

Kolejne odwiedziny w przedszkolnej grupie Biedronek minęły pod hasłem jajka. Dzieci najpierw wysłuchały kilku ciekawostek o jajkach, po czym zapoznały się z książeczką "Ptak". »

Powrót na górę