Biblioteka

Biblioteka to miejsce w którym można się super bawić. O tym przekonały się przedszkolaki z Przedszkola” Marcinek”, które w piątek gościły w bibliotece. Na początku zapoznano dzieci z biblioteką i pracą bibliotekarza. »

Piątkowy dzień upłynął nam na zajęciach z elementami pedagogiki zabawy. Trzykrotnie odwiedziły nas dzieci z Przedszkola "Marcinek", które wraz z nami podróżowały samolotem do Krainy Bajek. »

Z okazji Światowego Dnia Książki oraz zbliżającego się Tygodnia Bibliotek do filii nr 2 zawitała kolejna grupa przedszkolaków, która w najlepszy z możliwych sposobów została zachęcona do wypożyczania książek. »

Światowy Dzień Książki stał się okazją do spotkania z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Od miesiąca każdy przedszkolak systematycznie, codziennie wybierał książkę dla grupy. »

Podczas kwietniowego spotkania Klubu e-Seniora poznawaliśmy tajemnice Dysku Google. To ważne narzędzie przydaje się zwłaszcza, gdy mamy przepełnione zdjęciami i filmikami smartfony! »

Wprowadzenie do zasad pedagogiki zabawy i kreatywne pomysły na zabawy z różnymi grupami użytkowników bibliotek - oto czego uczyli się bibliotekarze na pierwszym szkoleniu w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" »

Czy jajko jest mądrzejsze od kury? - próbowały się dowiedzieć 3 najmłodsze grupy z przedszkola w Cielczy i w Radlinie podczas przedświątecznego spotkania z książką. »

W tygodniu upamiętniającym obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim przeprowadzono dzisiaj w Filii w Wilkowyi małą lekcje historii dla 6-latków i 5-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

W zimne kwietniowe popołudnie grupa pań w filii bibliotecznej w Cielczy zabrała się energicznie do pracy. Z materiałów w kropeczki o pastelowych delikatnych barwach panie wykrawały i zszywały nieduże zgrabne tulipanki. »

Powrót na górę