Biblioteka

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Marcinek Oddział "Myszek" uczestniczyły w świątecznych zajęciach. Wysłuchały bajki Urszuli Kozłowskiej "Wielkanocny kurczaczek". Po przeczytanej bajeczce , poszukiwały pisanek - niespodzianek, na których mieli wskazówki co należy wykonać. »

Od końca marca w filii nr 2 dzieci mogą wykonać jajka wielkanocne ozdabiane wstążkami metodą "na karczocha". »

Za dwa tygodnie święta Wielkiej Nocy co także dało się odczuć na DKK za sprawą książki "Świat musi mieć sens. Przerwana rozmowa". »

W kwietniu w ramach akcji "Pochwal się swoim hobby w bibliotece" odbyło się spotkanie z Danielem Mrówczyńskim uczniem Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. Pasją Daniela jest siatkówka, ale również i inne aktywności np. bieganie czy pływanie. »

Przedświąteczny nastrój udzielił się także odwiedzającym filię w Mieszkowie. Dzieci ze świetlicy miały okazję w czasie warsztatów własnoręcznie uszyć filcowe jajka. »

Urodziny H. Ch. Andersena i Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to co roku świetna okazja do głośnego czytania najmłodszym. »

Jaki robot przydałyby się uczniom kl. I i II Niepublicznej szkoły Podstawowej w Roszkowie? Okazało się, że taki do odrabiania lekcji! Jeżeli będą w przyszłości programistami, to na pewno takiego stworzą. »

Krasnale z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" zostały wprowadzone w klimat świąt Wielkanocnych. Dzieci wysłuchały bajeczki Urszuli Kozłowskiej "Wielkanocny Zajączek". »

Pierwsze kwietniowe spotkanie w czytelni Biblioteki Głównej w Pałacu Radolińskich upłynęło pod znakiem historii Powstania Wielkopolskiego. »

Powrót na górę