Biblioteka

W piątkowe przedpołudnie do filii nr 3 przyszły dzieci z przedszkola "Promyczek". Okazało się, że na dzieci czekał list i tajemnicza paczka. »

W ramach akcji "Pochwal się swoim hobby w bibliotece" młodzież SP 3 spotkała się ze swoją starszą koleżanką Julią Kościańską, uczennicą gimnazjum. Julia należy do teatru ulicznego Anthony Street, który działa przy Klasztorze Franciszkanów w Jarocinie. »

Małgorzata Strękowska-Zaremba, autorka znanych i poczytynych książek dla dzieci, odwiedziła Jarocin. »

Dzieci dowiedziały się, że Kamishibai to teatr ilustracji, obrazkowy, wywodzący się z Japonii. Wysłuchały i obejrzały japońską opowieść, która była wstępem do stworzenia własnej legendy o Lubieszce. »

Grupa "Pszczółek" z przedszkola w Mieszkowie odwiedziła bibliotekę, żeby zobaczyć jak wygląda praca bibliotekarza. Tym razem dzieci przyszły w towarzystwie kolegów z klasy Ib. »

Uczniowie z klasy szóstej i ósmej uczestniczyli w zajęciach dotyczących właściwych wyborów literackich. Młodzież poznała bestsellery ubiegłego roku i miejsca w Internecie, które warto odwiedzić, aby wybrać ciekawą dla siebie książkę. »

W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" filię w Mieszkowie odwiedziły dzieci z klasy IIa. W czasie warsztatów dzieci miały okazje dowiedzieć się czym jest japoński teatrzyk Kamishibai, jaka jest jego historia i jakiego "zaklęcia" trzeba użyć, by się otworzył. »

W poniedziałkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", tym razem reporterskie. Warsztaty prowadziła Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

Kolejne spotkanie integracyjne mieszkańców Ciświcy i Ługów upłynęło pod hasłem – "Kosmetyczne małe co nieco". Zajęcia poprowadziła Irmina Roguszczak, która na co dzień pracuje z seniorami w JOK-u, przybliżając i wykonując im małe przyjemności kosmetyczne. »

Uczniowie z klas siódmych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach reporterskich w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Młodzież poznała historię fotografii za pośrednictwem różnych rodzajów aparatów wykorzystywanych na przestrzeni lat, począwszy od camery obscura, poprzez aparaty na kliszę, polaroidy, a skończywszy na najnowszych aparatach cyfrowych. »

Powrót na górę