Biblioteka

Jesień w kalendarzu, a na DKK ciągle wakacje. Tym razem za sprawą książki "Witajcie w raju. Reportaże o przemyśle turystycznym" Jennie Dielemans. Książka bardzo na czasie, bo dotycząca nie tylko turystyki ale także niszczenia środowiska naturalnego przez przemysł turystyczny. »

Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce już się skończyły, Noble rozdane. Teraz przyszła kolej na nas. Na październikowym Klubie e-Seniora zastanawialiśmy się, jak długo już pracujemy z komputerami, jak one dawniej wyglądały i co potrafiły. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Jaś i Małgosia" w Jarocinie odwiedziły Oddział dla Dzieci w bibliotece w parku. Przeczytano im bajkę Małgorzaty Strzałkowskiej "Jesienna kura" podczas której odgadywały ukryte słowa. »

Pod takim hasłem odbyło się kolejne spotkanie grup zabawowych w bibliotece w parku. »

Jesienne czytania były nie lada atrakcją dla przedszkolaków z Roszkowa. Odwiedziły ich bibliotekarki z filii nr 1. W teatrzyku kamishibai dzieci obejrzały bajki "Szukając Marudka" i "O panach palcach". »

8 października gościliśmy w filii nr 1 małych turystów z Niepublicznego Przedszkola w Roszkowie. Myszka Ratuszanka zabrała ich na wirtualny spacer po Jarocinie - kolorowym i wesołym autobusem, który dzieci same ozdobiły. »

Filia biblioteczna w Cielczy zaprosiła klasę pierwszą na czytelniczą przygodę do jesiennego lasu. Na początku spotkania dzieci wysłuchały bajki „Jaś i Małgosia”, a potem czekało na nich kilka zadań do wykonania. Na podstawie kilku niekompletnych ilustracji pierwszoklasiści musieli odgadnąć jakiego fragmentu obrazka brakuje, jakie wydarzenie przedstawia i prawidłowo ułożyć kolejność zdarzeń. »

Ależ to była wycieczka! Uczestnicy projektu "Legendoczytacze na szlaku" zdobywali w deszczową sobotę Poznań. »

Jak stworzyć własny cytat i to o Kamienicy Kultury? Zadanie z pozoru niełatwe... ale po przyjęciu odpowiedniej metody i z taką prowadzącą warsztaty jak Monika Kula - wszystko staje się wykonalne. »

Powrót na górę