Biblioteka

Tematem październikowego spotkania integracyjnego mieszkańców Ciświcy i Ługów było ekoszycie. Szyliśmy torby wielokrotnego użycia z firan. »

22 października filię w Golinie odwiedziły przedszkolaki. Dzieci wysłuchały książkę E. Bailey "Strach na wróble". »

Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego oraz Stowarzyszenia na rzecz Witaszyc spotkali się 22 października w bibliotece, aby wysłuchać pogadanki na temat problemów alkoholowych w rodzinie. Pani Magdalena Niewiada z Ośrodka Terapii Uzależnień w Jarocinie odpowiadała m.in. na pytania: kiedy alkohol staje się problemem? »

Jesteśmy po październikowej lekturze książki "Duża kieszeń na kłopoty" Agaty Mańczyk. Stwierdzamy, że to ponadczasowy hit, dobry dla czytelnika w każdym wieku. »

"Kolory muzyki" to hasło zajęć, w których wzięły udział dzieci z przedszkola "Promyczek". Przeprowadzono je w oparciu o szkolenie w ramach projektu "Bibliotekarze w akcji". »

Bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. Tematyka zajęć nawiązywała do obchodzonego 18 października "Dnia Poczty Polskiej". »

Kolejna klasa – tym razem I b wybrała się w podróż czerwonym autobusem do krainy bajek na spotkanie z Kotem w butach. Bajkowy bohater opowiedział dzieciom jak pomógł biednemu oszukanemu przez braci młynarczykowi zdobyć bogactwo i rękę pięknej księżniczki. »

Myszki z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie wzięły udział w jesiennych zabawach w bibliotece. Dzieci poznały wiersz Juliana Tuwima "Warzywa". Wymieniały potrawy w jakich one występują oraz rozwiązywały "Warzywne sudoku". »

Łowcy cytatów podczas twórczej pracy! Jarocińska młodzież podczas warsztatów tworzenia zwiastunów filmowych książek pokazała niezły pazur! »

Powrót na górę