Biblioteka

W sobotni wieczór, 4 maja, podczas zwiedzania Pałacu, w naszej bibliotece trwały zajęcia dla najmłodszych. Była też możliwość wypożyczenia książek. »

Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc przygotowało nową wystawę poświęconą jubileuszowi 15-lecia jego działalności. Po powitaniu przez Panią prezes stowarzyszenia Anielę Kuberkę goście obejrzeli przygotowaną ekspozycję w Izbie Tradycji Ziemi Witaszyckiej. »

Tuż przed długim weekendem w filii nr 2 odbyły się warsztaty kamishibai zrealizowane w ramach projektu Legendoczytacze na szlaku. Uczniowie klas czwartych spędzili aktywne trzy godziny na zajęciach, których finalnym celem będzie wydanie autorskiego teatrzyku kamishibai inspirowanego lokalną legendą o powstaniu Jarocina. »

Biblioteka to miejsce w którym można się super bawić. O tym przekonały się przedszkolaki z Przedszkola” Marcinek”, które w piątek gościły w bibliotece. Na początku zapoznano dzieci z biblioteką i pracą bibliotekarza. »

Piątkowy dzień upłynął nam na zajęciach z elementami pedagogiki zabawy. Trzykrotnie odwiedziły nas dzieci z Przedszkola "Marcinek", które wraz z nami podróżowały samolotem do Krainy Bajek. »

Z okazji Światowego Dnia Książki oraz zbliżającego się Tygodnia Bibliotek do filii nr 2 zawitała kolejna grupa przedszkolaków, która w najlepszy z możliwych sposobów została zachęcona do wypożyczania książek. »

Światowy Dzień Książki stał się okazją do spotkania z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Od miesiąca każdy przedszkolak systematycznie, codziennie wybierał książkę dla grupy. »

Podczas kwietniowego spotkania Klubu e-Seniora poznawaliśmy tajemnice Dysku Google. To ważne narzędzie przydaje się zwłaszcza, gdy mamy przepełnione zdjęciami i filmikami smartfony! »

Wprowadzenie do zasad pedagogiki zabawy i kreatywne pomysły na zabawy z różnymi grupami użytkowników bibliotek - oto czego uczyli się bibliotekarze na pierwszym szkoleniu w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" »

Powrót na górę