Biblioteka

25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. Z tej okazji w poniedziałkowe popołudnie bibliotekę w Witaszycach odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola. »

Bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie. Pierwszaki zapoznały się z lekturą Marii Kownackiej "Plastusiowy pamiętnik", dzieci odgadywały przedmioty ukryte we worku, próbowały swoich sił w pisaniu piórem, zagrały w głuchy telefon i klasy. »

Zero waste, w dosłownym tłumaczeniu „brak śmieci” lub „brak marnowania”, to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. My również dołączamy do tej eko rewolucji i stąd pomysł na firankowe woreczki. »

W czwartkowe popołudnie 24 października w witaszyckiej bibliotece odbyły się warsztaty robienia stroików na groby. Panie uczyły się podstaw tworzenia kompozycji kwiatowych. »

Na październikowym czytaniu, przedszkolaki z przedszkola w Cielczy i Radlinie wraz z bohaterem książeczki Maleństwem mamy Kangurzycy, przeżyły niespodziewaną przygodę w Stumilowym Lesie. »

Kolejne spotkanie z dziećmi w ramach projektu "Bibliotekarze w akcji", tym razem z uczniami klasy II d, Zespołu Szkół nr 4 W Jarocinie. »

Uczniów z klasy I a Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie wprowadzono w świat wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Podczas zajęć przeczytano "Abecadło", "Stonoga" oraz "Żuk", po których zaproszono wszystkich do wspólnych zabaw w: głuchy literkowy telefon, wyścig stonogi, grę w klasy oraz bingo. »

O pasji jaką jest gotowanie dla dziennikarza, który nie jest kucharzem, o wyższości kuchni lokalnej nad narodową (której tak właściwie nie ma), o pizzy z ananasem i rodzynkach w serniku, rosole, bigosie, żurku i schabowym. »

Pojawił się nagle i niespodziewanie. Miał istnieć tylko pół godziny a został na dłużej, dezorganizując szkolne przerwy. »

Dzieci na grupach zabawowych przywitano bajeczką "Dzień dobry" Meritxell Marti. Następnie wraz z opiekunami zaproszono ich do wspólnej zabawy przy wierszu "Kolorowe listki" . Największą radość maluszkom sprawiło malowanie jesiennego słoneczka farbami i wyklejanie go kolorowymi liśćmi. »

Powrót na górę