Biblioteka

W ramach Tygodnia Bibliotek w filii nr 1 odbyły się zajęcia dotyczące genealogii - "Zasadź drzewo w Internecie". »

W poniedziałkowe popołudnie w witaszyckiej bibliotece rozpoczęła się trzecia edycja projektu "Legendoczytacze na szlaku". Uczestniczki po prezentacji teatrzyku kamishibai, zapoznaniu się z jego strukturą i budową, wysłuchały wybranych witaszyckich legend. »

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody uczestnicy naszego rajdu stawili się tłumnie na miejscu startu przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jarocinie, skąd wszyscy wyruszyli w kierunku Dobrzycy. »

W sobotni wieczór, 4 maja, podczas zwiedzania Pałacu, w naszej bibliotece trwały zajęcia dla najmłodszych. Była też możliwość wypożyczenia książek. »

Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc przygotowało nową wystawę poświęconą jubileuszowi 15-lecia jego działalności. Po powitaniu przez Panią prezes stowarzyszenia Anielę Kuberkę goście obejrzeli przygotowaną ekspozycję w Izbie Tradycji Ziemi Witaszyckiej. »

Tuż przed długim weekendem w filii nr 2 odbyły się warsztaty kamishibai zrealizowane w ramach projektu Legendoczytacze na szlaku. Uczniowie klas czwartych spędzili aktywne trzy godziny na zajęciach, których finalnym celem będzie wydanie autorskiego teatrzyku kamishibai inspirowanego lokalną legendą o powstaniu Jarocina. »

Biblioteka to miejsce w którym można się super bawić. O tym przekonały się przedszkolaki z Przedszkola” Marcinek”, które w piątek gościły w bibliotece. Na początku zapoznano dzieci z biblioteką i pracą bibliotekarza. »

Piątkowy dzień upłynął nam na zajęciach z elementami pedagogiki zabawy. Trzykrotnie odwiedziły nas dzieci z Przedszkola "Marcinek", które wraz z nami podróżowały samolotem do Krainy Bajek. »

Powrót na górę