Biblioteka

Podczas zajęć plastycznych inspirowanych książką "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa" Joanny Jodełki dzieci wykonywały torby z motywami jarocińskimi. »

Odwiedziny w Kamienicy Kultury dostarczyły uczniom klasy III Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie wiele wrażeń. Najpierw aktywnie słuchali bajki o "Złej Gwiazdkowej Czarownicy", potem bawili się oraz malowali ozdoby na choinkę. »

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym grudniowe spotkanie Klubu Seniorek minęło w świątecznej atmosferze. »

"Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa" to książeczka autorstwa Joanny Jodełki, która odkrywa mało znane miejsca i legendy, a nawet szczegóły architektoniczne na rynku i w parku. Zachęca do szukania, zbierania punktów i rodzinnej zabawy.
Na jej podstawie w filii nr 3 odbyły się warsztaty, w których wzięła udział klasa III c.
»

W gorącym okresie przedświątecznych przygotowań grupa pań wygospodarowała jednak trochę czasu na spotkanie w bibliotece w Cielczy. »

"Czary mary, książko powiedz, co się dzieje w Knedelkowie" – takim oto zaklęciem dzieci z klasy I otworzyły bajeczkę w czasie przedświątecznego spotkania we filii w Mieszkowie. »

Aż trzy klasy wzięły udział w mieszkowskim finale "Legendoczytaczy na szlaku". Wśród uczestników była też klasa, która napisała tekst oraz stworzyła ilustracje do prezentowanego wszystkim teatrzyku kamishibai. »

W grudniowy poranek przedszkolaki odwiedziły bibliotekę w Witaszycach. Po przeczytaniu świątecznego opowiadania rozpoczęły się zimowe harce. Po pełnych radości zabawach ruchowych każdy przedszkolak stworzył Świętego Mikołaja z papierowych talerzyków. »

Na niecodzienne wydarzenie zostały zaproszone do filii nr 3, dzieci klasy III. Byli to mali autorzy, którzy w ubiegłym roku szkolnym, podczas warsztatów z projektu Legendoczytacze na szlaku, stworzyli legendę pt. "Tajemniczy głaz" w formie teatrzyku kamishibai. »

Powrót na górę