Biblioteka

Pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Witaszycach odwiedzili tutejszą bibliotekę i wyruszyli szlakiem miejscowych legend. Niesamowite opowiadanie, które wymyśliły i zilustrowały ich starsze koleżanki w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" zafascynowało słuchaczy. »

Dzisiaj bibliotekę w Wilkowyi odwiedzili uczniowie klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Wysłuchali oni legendy "Bohaterskie kozy z Wilkowyi", którą sami napisali i zilustrowali na warsztatach literackich pod opieką Marii Ratajczak ze Stowarzyszenia Zielona Grupa. »

Opowieść, która została stworzona przez dzieci z kl. III a Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie na podstawie legendy o "Podziemnym tunelu i umowie z diabłem" miała swoją premierę w Oddziale dla Dzieci. »

Po cyklu spotkań z Reginą Gruchalską przyszedł czas na warsztaty związane z książką Joanny Jodełki "Jarocin. Gra spacerowa dla dzieci". »

Kolejne szkolenie dla bibliotekarzy tym razem z animatorką z grupy Good Books dotyczyło edukacji sensorycznej dzieci w wieku 2-5 lat »

We wtorkowe popołudnie do Oddziału dla dzieci przybyły maluszki z rodzicami z Lokalnego Klubu Rodzinnego w Jarocinie. Mieli okazję uczestniczyć w czytaniu wrażeniowym, podczas którego przedstawiono im bajeczkę Jannie Ho „Misio Zbysio szuka Świętego Mikołaja”. »

We wtorkowe popołudnie w Golinie w Klubie Seniora "Sami Swoi" odbyły się warsztaty świąteczne dla seniorów. »

Swoją pierwszą odsłonę miała opowieść na podstawie golińskiej legendy stworzona przez dzieci, uczestników projektu, w formie kart kamishibai. »

Powrót na górę