Biblioteka

Pierwsze spotkanie z trzema grupami przedszkolaków z Przedszkola "Tęcza" w Radlinie związane było z kolorową jesienią. Dzieci wysłuchały opowieści o rodzinnej wizycie w lesie. »

Filia w Mieszkowie to kolejna biblioteka, która stanęła na szlaku niepodległości Legendoczytaczy. Na wstępie Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie przypomniała uczestnikom warsztatów najważniejsze fakty z Powstania Wielkopolskiego. »

Kolejne spotkanie Klubu Seniorek w bibliotece w Wilkowyi upłynęło pod znakiem darów jesieni. »

W środowe popołudnie, w bibliotece w Witaszycach odbyły się warsztaty historyczne w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty prowadziła Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. »

Zapraszamy czytelników i mieszkańców Gminy Jarocin do wypełnienia ankiety przygotowanej przez Instytut Książki. Wyniki pozwolą nam lepiej przygotować ofertę na nadchodzący rok w kontekście nowopowstającej biblioteki w Kamienicy. »

Druga część warsztatów historycznych odbyła się w Filii nr 2. Tym razem spora grupa młodzieży wzięła udział w spotkaniu z Iloną Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. »

W sobotni jesienny poranek do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przybyła grupa chętnych uczniów z klasy VIIa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki by wziąć udział w warsztatach historycznych nawiązujących do okresu odzyskania przez Polskę Niepodległości. »

W piątkowe popołudnie dzieci z przedszkola w Witaszycach odwiedziły bibliotekę, aby wspólnie uczcić Dzień Uśmiechu. »

Powrót na górę