Biblioteka

Tegoroczny zlot czarownic odbywał się w ramach projektu "Bajkowy regał na nudę" i z udziałem specjalnego gościa – pisarki Anny Sójki, która napisała między innymi: "Szkołę czarownic" i "Wakacje czarownic". Podczas pierwszego zadania – autorka nagrodziła troje uczestników, którzy wymyślili najbardziej oryginalne zaklęcie, a później ćwiczyliśmy pamięć spisując rzeczy zapakowane w "czaro-plecaku". »

Pod takim tytułem odbyło się spotkanie z dziećmi z przedszkola "Promyczek", w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Podczas spotkania dzieci poznały historię Pankracego i Tataraka z opowieści pt. "Cuda z mleka". »

Anna Sójka autorka m.in. książek "Szkoła czarownic" i "Wakacje czarownic" spotkała się ze swymi czytelnikami w Bibliotece w Cielczy. »

Grupa dzieci wzięła udział w warsztatach reporterskich, realizowanych w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", odbywających się w filii nr 3. Warsztaty poprowadziła Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Jaś i Małgosia" zapoznano z książką obrazkową Iwony Chmielewskiej "W kieszonce". »

16 maja zawitała do Filii nr 2 grupa starszaków z Niepublicznego Przedszkola "Poziomka". Muzyka i taniec wprowadziły dzieci w świat szpaka Kajtka. »

W rozmowie z Aleksandrą Pilarczyk, Dorota Masłowska przyznała, ile kosztował ją nagły sukces pierwszej książki "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" i że wciąż czuje cień tej powieści. Od tego czasu minęło 17 lat i nasz gość nie próżnował artystycznie. »

Cyfrowe czasopisma – Wielkopolska. Digitalizacja i udostępnianie czasopism oraz modernizacja systemu prezentacji zbiorów.
Projekt realizowany jest w ramach programu Kultura Cyfrowa od marca do grudnia 2019 r. Całkowity koszt projektu to 98 500 zł, w tym uzyskano dofinasowanie ze środków MKiDN w wysokości 61 600 zł, a pozostałe środki to wkład własny WBPiCAK w Poznaniu.
»

W Tygodniu Bibliotek, w którym hasłem przewodnim jest "#biblioteka" do Filii w Wilkowyi została zaproszona autorka hymnu szkolnego pani Benedykta Świderska, emerytowana nauczycielka. Tym razem odwiedziła Niepubliczne Przedszkole Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi, gdzie czekały na nią 5 i 6-latki. »

Dzień Niezapominajki, obchodzony 15 maja ma promować walory polskiej przyrody i dbanie o jej różnorodność biologiczną oraz ochronę. »

Powrót na górę