Biblioteka

Kolejna grupa odwiedzająca nas w Tygodniu Bibliotek uczestniczyła w zajęciach z kodowania. Dziewczyny polubiły odkodowanie obrazka i grę Scottie Go! , a zakodowanie wieży i jej odbudowa podobały się chłopakom. Roboty Photony podbiły serca wszystkich:) »

Tydzień Bibliotek rozpoczęłyśmy zajęciami "Przytul hejtera". Hejtowanie jest zjawiskiem powszechnym dlatego tematyka ta nieustannie wzbudza zainteresowanie. Uczniowie 5 klasy na podstawie przygotowanych materiałów ustalali i porządkowali zasady antyhejtowe. »

W tygodniu bibliotek i przypadającej właśnie rocznicy zakończenia II wojny światowej uczniowie klasy III odwiedzili filię w Cielczy. Tematem zajęć była książka "Dziadek i niedźwiadek" Łukasza Wierzbickiego, a dzieci miały możliwość podsumowania swojej wiedzy na temat tej lektury. »

Czytając "Stancje" Wioletty Grzegorzewskiej - majową lekturę DKK, wracamy do lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Bohaterka, Wioletta, rozpoczyna studia w Częstochowie i z powodu braku miejsca w akademiku wędruje po stancjach. »

Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek, filia w Mieszkowie miała wyjątkowego gościa. Mały przybysz z kosmosu, Scottie Go! przybył do biblioteki by uczyć dzieci programowania. Uczestnicy byli zachwyceni przybyszem i z zapałem pokonywali kolejne poziomy gry. »

Maja Kłodawska - vlogerka prowadząca blog książkowy na YouTube, promujący literaturę dla młodzieży, odwiedziła Jarocin. »

Sejm RP ustanowił rok 2019 Rokiem Moniuszki, a ponieważ kilka dni temu - 5 maja 2019 r. upłynęło równo 200 lat od urodzin naszego wielkiego kompozytora biblioteka w Cielczy postanowiła uczcić ten fakt zapraszając uczniów klasy IV na nietypową lekcję muzyki. »

Grupa bibliotekarzy, czytelników, sympatyków i samorządowców z Zagórowa odwiedziła naszą bibliotekę. Tydzień Bibliotek sprzyja wymianie doświadczeń i dobrych praktyk. »

9 maja grupa MDKK działająca przy filii nr 2 udała się do JOK Jarocin na warsztaty z Mają Kłodawską. Maja Kłodawska jest autorką vloga poświęconego książkom. »

Na grupach zabawowych królowała książka. Dzieci zapoznały się z różnymi ich rodzajami: teatrem cieni, pachnącymi owocami i czekoladą, grającymi oraz książkami zabawkami. »

Powrót na górę