Biblioteka

W poniedziałkowe popołudnie odbyło się otwarcie czytelni w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich. Goście, po zapoznaniu się z rodzajami prac, rolą czytelni i obejrzeniu odnowionego pomieszczenia, zostali zaproszeni na spotkanie z dr Jakubem Staszakiem. »

6 grudnia w nieco mikołajkowych nastrojach odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Staszakiem. Autor książki "Nie tylko latające kompanie…" wprowadził członków Klubu Samopomocy "Mieszko" w tematykę Powstania Wielkopolskiego. »

W mroźne mikołajkowe popołudnie witaszycką bibliotekę odwiedziły bardzo grzeczne przedszkolaki pod opieką Edyty Kral. Dzieci dostały list w którym Święty Mikołaj poprosił o wykonanie kilku zadań. »

Dzień 6 grudnia upłynął nam na wspólnym mikołajkowym czytaniu z uczniami klasy VI SP 3. Nastrojowy tekst stał się początkiem naszych wspomnień związanych z pierwszymi zapamiętanymi upominkami oraz wrażeniami, jakie wywarła na nas postać św. Mikołaja we wczesnym dzieciństwie. »

Dzisiaj w bibliotece w Wilkowyi obchodziliśmy Mikołajki. Wszyscy czytelnicy za wypożyczone książki otrzymywali zakładki lub cukierki. »

Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie mieli niezwykłą okazję do spotkania z najsłynniejszą polską autorką książek obrazkowych i autorskich dla dzieci - Iwoną Chmielewską. »

Od maja do grudnia tego roku bibliotekarze bibliotek gminnych w powiecie brali udział w cyklu warsztatów i wydarzeń mających na celu podniesienie ich kompetencji i umiejętności »

Powrót na górę