Biblioteka

W piątek filię nr 2 odwiedził długo wyczekiwany gość, autor książek dla dzieci i młodzieży - Rafał Witek. Pierwsze spotkanie skierowane było do dzieci z klas pierwszych i trzeciej. Autor przybył do nas z tajemniczą walizką podróżną, której zawartość stała się doskonałą formą zabawy. »

To dziś o godzinie 10.00 uczniowie Zespołu Szkół zebrali się w bibliotece i na boisku, by wspólnie poczytać i wziąć udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". »

Oto kolejna grupa dzieci z przedszkola "Promyczek", która chciała poznać Photona, tajemniczego gościa z odległej galaktyki, który po awarii wylądował w naszej bibliotece. Dzieci od razu poddały go testom. »

Na czerwcowych zajęciach Klubu Seniorek biblioteka w Wilkowyi zamieniła się w warsztat krawiecki. Panie wycinały wzory, szyły, prasowały oraz wypełniały środki kwiatów. »

W środę 5 czerwca gościliśmy w naszej bibliotece Annę Czerwińską-Rydel autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka spotkała się z przedszkolakami dwukrotnie. Dzieci wysłuchały historii o Nutce i Bemolu, a także rozmawiały z autorką o ich prawach na podstawie usłyszanego opowiadania z książki. »

W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. Podczas warsztatów dzieci poznały zasady tworzenia teatrzyku Kamishibai. »

Po raz kolejny w czerwcu odbył się konkurs "Mistrz pięknego czytania" w Bibliotece w Golinie. »

Do tradycji filii bibliotecznej w Cielczy należy, że na początku czerwca klasa III zapraszana jest do biblioteki na konkurs "Jeden z dziesięciu". Zasady konkursu są takie same jak
w telewizyjnym teleturnieju dla dorosłych, ale obejmują zakres wiedzy dla klas trzecich.
»

Jedenastu uczestników konkursu całorocznego "Przysłownik" z największą liczbą punktów za udzielone odpowiedzi zostało nagrodzonych książkami. »

Powrót na górę