Biblioteka

Gry i zabawy językowe w bibliotece głównej urozmaiciły zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5. Rozwiązywanie zagadek gwarowych, wyszukiwanie błędów językowych przeplatano grami tj. memory - homonimy i puzzle. »

W czwartek 28 lutego korzystając z pięknej pogody uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni z wychowawcą i bibliotekarkami udali się na spacer. »

Pierwsze w tym roku spotkanie o tematyce wiosennej odbyło się w świetlicy. Dzieci biorące udział w zajęciach wysłuchały opowieści o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach, pt. "Idzie wiosna". »

Dzisiaj w bibliotece w Wilkowyi dinozaury obchodziły swoje święto. Zaproszono 6-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Ocieplenie klimatu i topnienie pokrywy lodowej w Arktyce to główna przyczyna niepewnych dalszych losów niedźwiedzi polarnych. Dzień Niedźwiedzia Polarnego, obchodzony 27 lutego ma to ludziom uświadomić. »

26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura, więc głośne czytania w pięciu oddziałach przedszkolnych w Cielczy i Radlinie dotyczyło właśnie tych ciekawych choć wymarłych zwierząt. »

26 lutego klasy szóste ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie otworzyły szlak Legendoczytaczy w Ciświcy, po raz pierwszy sprawdzając aplikację na tym terenie. Uczniowie współtworzyli zadania questu i w praktyce sprawdzili jego funkcjonalność oraz rzetelność. »

25 lutego odbyło się kolejne spotkanie integracyjne mieszkańców Ciświcy i Ługów.
Warsztaty poprowadziła pani Justyna Nawrocka – bibliotekarz z filii nr 3 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. Uczestnicy pod bacznym okiem pani prowadzącej wykonali jajka ozdabiane wstążkami metodą "karczochową".
»

Wielkie roślinożerne, kaczodziobe, opancerzone , najgroźniejsi mięsożercy… wszystkie dinozaury były tematem spotkania z trzema grupami przedszkolnymi z okazji Dnia Dinozaura. »

Powrót na górę