Biblioteka

Znacie Rupaki ? Nie? A przecież te stworzonka znają wszystkie dzieci i czasem próbują pokazać dorosłym miejsca w domu, gdzie Rupaki się chowają. »

Kto powiedział, że książkę należy tylko wypożyczyć, przeczytać i oddać?
Można się przy tym świetnie bawić.
»

Nawet jeśli maluszki nie potrafią pisać, to potrafią narysować własną książeczkę. Przekonały się o tym przedszkolaki na zimowym spotkaniu z dużym zwierzakiem- łosiem Ernestem. »

Pod takim tytułem odbyło się spotkanie z dziećmi świetlicowymi, połączone z głośnym czytaniem. Podczas tych zajęć dzieci same mogły się przekonać czym jest czytanie wrażeniowe, jak czytać, żeby skupić na sobie uwagę słuchaczy i rozbudzić w nich ciekawość. »

Uczniowie kl. 5 ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie uczestniczyli w spotkaniu o "Tradycjach Bożonarodzeniowych", które poprowadziła Renata Królak z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. »

W czwartek bibliotekarka z Filii w Wilkowyi zapoznała uczniów klas I-III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łuszczanowie z książką Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa". »

Książeczka Joanny Jodełki, która trafi do każdego dziecka w Gminie Jarocin była okazją do spotkania w bibliotece w Golinie. »

Powrót na górę