9 lutego przypada "Dzień Pizzy". Z tej okazji bibliotekę w Golinie odwiedziła klasa II. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt. "Zuzia piecze pizzę". Poznały przepis na pizzę, a następnie tworzyły własną kompozycję smakową. Obiecały, że w czasie ferii w domu same upieką swoją ulubioną. W bibliotece wykonywały pizzę ale "papierową. »

W czwartkowe przedpołudnie w bibliotece odbyła się prelekcja Dominika Sikorskiego – szefa Filii Banku Spółdzielczego w Witaszycach o bezpieczeństwie rachunku osobistego, konta internetowego, zagrożeniach i ochronie przed oszustami. »

Do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni na głośne czytanie. Niedługo ferie zimowe, dlatego dzieci wysłuchały przygód rodziny Pętelków podczas ferii w puszczy na Podlasiu, które przeczytała pani polonistka. »

Dziś na grupach zabawowych obchodziliśmy Tłusty Czwartek połączony z zabawami walentynkowymi. »

O tym jak powstaje książka, jak o nią dbać, jak zapisać się do biblioteki, usłyszały dzieci z Przedszkola Promyczek, które odwiedziły bibliotekę w parku. Dzieci wzięły udział w warsztatach tworzenia własnej książki wcieliły się w ilustratorów oraz pisarzy, brały udział w zabawach związanych z bajkowymi bohaterami. »

Już niedługo Walentynki jedno z najmilszych dni w roku. Z tej okazji Klasa Ia ze SP nr 5 przybyła do nas z wizytą. Przygotowano dla nich mnóstwo atrakcji. Najpierw odbyły się warsztaty malowania toreb w serduszka, później walentynkowe kodowanie na macie. »

Szkolne drzwi otwarte Szkoły Podstawowej w Mieszkowie stały się świetną okazją do spotkania z przedszkolakami i ich rodzicami w bibliotece. Dzieci mogły obejrzeć teatrzyk kamishibai oraz wykonać ptaszka z papieru. Można było też zapisać się do biblioteki. Te dzieci, które się na to zdecydowały, otrzymały wyprawkę czytelniczą od Instytutu Książki, zrobiły zdjęcie w fotobudce ze swoją pierwszą wypożyczoną książką oraz wypisywały na tablicy swoje imię. »

W ramach naszego udziału w projekcie BLISKO i realizacji projektu "Biblioteka na wyciągnięcie ręki" zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Jarocin oraz powiatu jarocińskiego do konkursu GENERATOR POMYSŁÓW! Do rozdania mamy 23.800 zł na projekty edukacyjno-kulturalne, animujące lokalną społeczność wokół i z biblioteką! »

Oddział dla Dzieci odwiedzili uczniowie z klasy I a z Szkoły Podstawowej nr 4 z Jarocina. Była to ich pierwsza wizyta. Zapoznano ich z księgozbiorem biblioteki, z grami planszowymi. W Kindlotece przygotowano zimowe kodowanie z odbiciem lustrzanym, memory o zimie oraz robot Dash zagrał na cymbałkach piosenkę „Pada śnieg”. Na koniec odbyły się zabawy z chustą animacyjną. »

W środowy poranek bibliotekę w Witaszycach odwiedziły dwie grupy „zerówkowiczów” z paniami: Klaudią Mańkowską i Marleną Kałużną. Po uważnym wysłuchaniu bajki „Zimowe opowieści” nadszedł czas na zabawy. »