Biblioteka

Uczniów z klasy I a Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie wprowadzono w świat wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Podczas zajęć przeczytano "Abecadło", "Stonoga" oraz "Żuk", po których zaproszono wszystkich do wspólnych zabaw w: głuchy literkowy telefon, wyścig stonogi, grę w klasy oraz bingo. »

O pasji jaką jest gotowanie dla dziennikarza, który nie jest kucharzem, o wyższości kuchni lokalnej nad narodową (której tak właściwie nie ma), o pizzy z ananasem i rodzynkach w serniku, rosole, bigosie, żurku i schabowym. »

Pojawił się nagle i niespodziewanie. Miał istnieć tylko pół godziny a został na dłużej, dezorganizując szkolne przerwy. »

Dzieci na grupach zabawowych przywitano bajeczką "Dzień dobry" Meritxell Marti. Następnie wraz z opiekunami zaproszono ich do wspólnej zabawy przy wierszu "Kolorowe listki" . Największą radość maluszkom sprawiło malowanie jesiennego słoneczka farbami i wyklejanie go kolorowymi liśćmi. »

We wtorek uczniowie klasy pierwszej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki. »

Tematem październikowego spotkania integracyjnego mieszkańców Ciświcy i Ługów było ekoszycie. Szyliśmy torby wielokrotnego użycia z firan. »

22 października filię w Golinie odwiedziły przedszkolaki. Dzieci wysłuchały książkę E. Bailey "Strach na wróble". »

Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego oraz Stowarzyszenia na rzecz Witaszyc spotkali się 22 października w bibliotece, aby wysłuchać pogadanki na temat problemów alkoholowych w rodzinie. Pani Magdalena Niewiada z Ośrodka Terapii Uzależnień w Jarocinie odpowiadała m.in. na pytania: kiedy alkohol staje się problemem? »

Jesteśmy po październikowej lekturze książki "Duża kieszeń na kłopoty" Agaty Mańczyk. Stwierdzamy, że to ponadczasowy hit, dobry dla czytelnika w każdym wieku. »

"Kolory muzyki" to hasło zajęć, w których wzięły udział dzieci z przedszkola "Promyczek". Przeprowadzono je w oparciu o szkolenie w ramach projektu "Bibliotekarze w akcji". »

Powrót na górę