Biblioteka

W poniedziałek w bibliotece w Wilkowyi dzieci z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni świętowały Dzień Babci i Dziadka. »

W piątkowy wieczór 18 stycznia odbyło się już po raz dwudziesty kolędowanie, w którym udział wzięli mieszkańcy Witaszyc, członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego, uczestnicy zajęć projektowych Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc. »

W pierwszym dniu ferii dzieci oglądały bajki wyświetlane na diaskopie w formie przeźroczy. W kolejnym dniu biblioteczne zajęcia odbyły się w przedszkolu. Dzieci wysłuchały fragmenty książki Ch. Tielmann "Maks jedzie do babci i dziadka", by następnie wyklejać portrety babci i dziadków. »

"Po trochu" Weroniki Gogoli to pierwsza lektura Dyskusyjnego Klubu Książki w 2019 r. I tak po trochu rozmawialiśmy o książce, w której napisano o dzieciństwie, o wsi, o rodzinie, o śmierci. »

W Bibliotecznej Krainie Niespodzianek nudzić się nie można! W filii w Witaszycach podczas pierwszego tygodnia ferii przygód nie brakowało. Stworzenie księgi z kolażami przedstawiającymi uczestniczki zapoczątkowało wspólne zabawy. »

We czwartek uczestnicy ferii mieli możliwość obejrzenia bajek wyświetlanych za pomocą rzutnika „Ania”. Atmosfera „W starym kinie" dla dzieci udzieliła się wszystkim. Niektórzy po raz pierwszy spotkali się z taką techniką projekcji filmów, która choć bardzo prosta okazała się ciekawa i jednak niezapomniana. »

W czwartkowe przedpołudnie grupa dziewczyn wybrała się na wędrówkę z nową aplikacją Legendoczytaczy na szlaku niepodległości. Wędrowaliśmy po Witaszycach poznając dzieje wsi. »

W ramach współpracy ze szkołą w Bibliotece w Wilkowyi zostały zorganizowane zajęcia z dziećmi z półkolonii szkolnych. Patronem Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni są Powstańcy Wielkopolscy. »

Mimo niepewnej pogody grupka śmiałków wybrała się na wędrówkę z nową aplikacją Legendoczytaczy na szlaku niepodległości. Wędrowaliśmy po Golinie poznając historię dwóch powstańców wielkopolskich oraz samej Goliny. »

Biblioteka w Cielczy w pierwszym tygodniu ferii zaprosiła dzieci do udziału w planszówkowych rozgrywkach. Asortyment gier proponowanych przez filię znacznie się powiększył, więc było sporo chętnych do wypróbowania nowości. »

Powrót na górę