Aktualności

Na leśną przygodę do filii bibliotecznej nr 2, wybrały się maluchy z przedszkola Poziomka. Dzieci wysłuchały bajki Janiny Grali "Nasz zwierzyniec" i dowiedziały się jakie zapasy robią zwierzęta jesienią, żeby przetrwać zimę. »

14 października 2017r. Kubuś Puchatek skończył 91 lat. Z tej okazji witaszycką bibliotekę odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola. Przed rozpoczęciem zajęć musiały z odkrywanego po kawałkach obrazka odgadnąć kto będzie głównym bohaterem zabaw. »

W środę 18 października w Filii w Wilkowyi odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I SP w Wilkowyi. Na początku zajęć dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz układem książek na półkach. »

Na spotkaniu grupy zabawowej dzieciom przeczytano bajkę "Jesienna przygoda Tuptusia", po której bawiły się w "A kuku!". »

Zawitał do Filii Bibliotecznej w Cielczy i Szkoły Podstawowej gdzie odbyły się niecodzienne lekcje historii. »

Sześciu rycerzy (Jarota, Lancelot, Michał Wołodyjowski, Ryszard Lwie Serce, Zawisza Czarny i Jedi) patronowało drużynom, które w nocy z 13 na 14 października odkrywały biblioteczno-legendowo-pałacowe tajemnice. »

Skąd wzięła się nazwa naszego miasta, gdzie świecą świetliki, czy w Cielczy nadal mieszkają cioty i od jakiego lubego swą nazwę wzięła rzeczka Lubieszka? Odpowiedzi na te pytania oraz na inne sekrety i tajemnice skrywane w legendach znajdziecie w aplikacji mobilnej „Legendoczytacze na szlaku”! »

Sekretarz noblistki i opiekun jej poetyckiej spuścizny gościł w Jarocinie. Promował książkę o Wisławie Szymborskiej, w której starał się przedstawić swoją współpracę z poetką oraz ją samą. »

Powrót na górę