Biblioteka

"Izabela Czartoryska - wielka kolekcjonerka" czyli Dama, dziewucha, dziewczyna... w spódnicy". Nietypowa lekcja historii o niezwykłej kobiecie w Roku Praw Kobiet - zajęcia biblioteczne i warsztaty plastyczne dla chętnych uczniów podczas przerw Tydzień Bibliotek za nami. »

Czy tysiące lat temu ludzie umieli czytać? Kiedy pojawiło się pismo i książka? Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klasy VI ze szkoły w Cielczy w czasie lekcji bibliotecznej. »

Zakończył się Tydzień Bibliotek. Ostatnią grupą, która odwiedziła filię w Witaszycach maluchy z miejscowego przedszkola. Po wysłuchaniu bajki o niesfornej piłce i zapoznaniu się z rodzajami piłek do gier rozpoczęła się zabawa. »

Setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego to znakomita okazja do odwiedzenia Izby Pamięci Powstańców Wielkopolskich znajdującej się we filii w Mieszkowie. Z takiej możliwości skorzystali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. »

W ciągu dwóch dni bibliotekę w Cielczy odwiedzili uczniowie klasy IV a i IV b, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat lektury "Lew, czarownica i stara szafa" w konkursie z ciekawymi zadaniami. »

Klasa IV c z miejscowej szkoły przyszła do filii bibliotecznej również 15 maja. Tym razem uczniowie poznali różne formy książek, od czasów najdawniejszych do współczesnych. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek w fili nr 2 odbyło się spotkanie z pasjonatem historii - Wojciechem Koterbą, na które zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. »

W Tygodniu Bibliotek, w tym roku pod hasłem "(Do) wolność czytania" w Filii w Wilkowyi odbyła się lekcja biblioteczna na temat "Przeczytaj tę książkę, ponieważ ...". »

Powrót na górę