Biblioteka

Anielski orszak grupy sześciolatków, uczestników projektu "Mała książka Wielki Człowiek" odebrało dyplomy za czytanie! »

Dzisiaj anielska grupa sześciolatków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi odwiedziły bibliotekę. Spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem opowiadania pt. "Bawimy się!" z książeczki "Jestem przedszkolakiem". »

W piątek w bibliotece w Wilkowyi panie z Klubu Seniorek przypomniały sobie lata młodości. Na spotkaniu Seniorki tańczyły "Makową Panienkę i Manuela" oraz "Walc Barbary z Nocy i Dni". »

Bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie. Panie bibliotekarki wprowadziły pierwszaków w świat lektur, poprzez zabawę i aktywne czytanie zapoznali się z wierszami Juliana Tuwima "Abecadło" i "Lokomotywa" oraz wierszem Jana Brzechwy "Na straganie". »

25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. Z tej okazji w poniedziałkowe popołudnie bibliotekę w Witaszycach odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola. »

Bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie. Pierwszaki zapoznały się z lekturą Marii Kownackiej "Plastusiowy pamiętnik", dzieci odgadywały przedmioty ukryte we worku, próbowały swoich sił w pisaniu piórem, zagrały w głuchy telefon i klasy. »

Zero waste, w dosłownym tłumaczeniu „brak śmieci” lub „brak marnowania”, to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. My również dołączamy do tej eko rewolucji i stąd pomysł na firankowe woreczki. »

W czwartkowe popołudnie 24 października w witaszyckiej bibliotece odbyły się warsztaty robienia stroików na groby. Panie uczyły się podstaw tworzenia kompozycji kwiatowych. »

Na październikowym czytaniu, przedszkolaki z przedszkola w Cielczy i Radlinie wraz z bohaterem książeczki Maleństwem mamy Kangurzycy, przeżyły niespodziewaną przygodę w Stumilowym Lesie. »

Kolejne spotkanie z dziećmi w ramach projektu "Bibliotekarze w akcji", tym razem z uczniami klasy II d, Zespołu Szkół nr 4 W Jarocinie. »

Powrót na górę