Biblioteka

W ostatni dzień stycznia do biblioteki zawitali pierwszoklasiści, aby oficjalnie przystąpić do grona czytelników Biblioteki Jarocin. Na początek, dla oswojenia się z książkowym otoczeniem, uczestniczyli w zabawie integracyjnej, która znacznie rozluźniła naszych adeptów. »

Dzieci na grupach zabawowych wysłuchały wiersza "My się zimy nie boimy", przy którym razem z rodzicami podskakiwały oraz tańczyły. »

Co się dzieje ze śniegowymi bałwankami kiedy znikają z naszego podwórka albo ogrodu?
Topnieją? Wcale nie! Otóż przenoszą się one do tajemniczej Krainy Śnieżnych Bałwanków.
»

Na grupach zabawowych maluszki i ich rodziców wprowadzono w klimat zimy. Przeczytano im wiersz Hanny Ożogowskiej "Zima zła". »

W piątek odwiedziły nas dzieci uczestniczące w półkoloniach odbywających się w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki. »

Kolejny dzień ferii upłynął na rozgrywkach gier planszowych. Dużo emocji przysporzyła nam gra Monopoly w wydaniu z terminalem płatniczym oraz wersja dla młodszych dzieci Monopoly Gamer. Również chińczyk czy memory okazały się dobrym materiałem do rywalizacji, ponieważ w grupie raźniej i zabawniej. »

Tegoroczne ferie w bibliotece w Mieszkowie przebiegają pod hasłem "Kwiatowe inspiracje". Pierwszego dnia dziewczynki wykonały laurki dla dziadków zdobione metodą qulingu. »

Podczas zajęć robiliśmy gniotki z balonów i mąki, również z balonów dziewczynki robiły balonowe kwiaty. Lepiliśmy anioły z masy solnej i oczywiście bawiliśmy się. Było wesoło! »

Kiedy babcia z dziadkiem byli mali, to spędzali czas na ciekawych zabawach. Postanowiliśmy pójść w ich ślady. Tradycją jest obsypywanie dziadków w ich dniu własnoręcznie wykonanymi upominkami, przygotowaliśmy więc niespodzianki: kolorowy krawat dla dziadka i kwiat z balonów dla babci. »

Powrót na górę