Biblioteka

Grupa zerowa z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi świętowała urodziny Hansa Christiana Andersena i 180. rocznicę napisania baśni "Dzielny ołowiany żołnierz". »

Klasa III b odwiedziła bibliotekę w Cielczy, aby zapoznać się z historią niedźwiadka Wojtka opisaną w książce Łukasza Wierzbickiego "Dziadek i niedźwiadek". »

VII Noc z Andersenem już za nami. W piątek, 6 kwietnia, 36 dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi wzięło dział w Północy z Andersenem. Tym razem hasłem przewodnim była baśń "Dzielny ołowiany żołnierz", ponieważ w tym roku przypada 180 rocznica jej napisania. »

Dnia 5 kwietnia bibliotekę w Golinie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie. Wysłuchały pogadanki na temat twórczości H. Ch. Andersena, gdyż 2 kwietnia, w urodziny pisarza, obchodzone jest Święto Książki Dziecięcej. »

"Wiadomości ze świata" opracowywali uczniowie gimnazjum wcielając się na czas gry w role reporterów. Na uczestników zajęć czekały cztery stacje, a w nich konkretne zadania. »

Tematem naszego spotkania były oczywiście zbliżające się Święta Wielkanocne. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. »

Na grupach zabawowych dzieci wysłuchały bajki Urszuli Kozłowskiej "Wielkanoc zajączka" oraz uczestniczyły w zabawie paluszkowej "Zajączek". »

Powrót na górę