Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie mieli niezwykłą okazję do spotkania z najsłynniejszą polską autorką książek obrazkowych i autorskich dla dzieci - Iwoną Chmielewską. »

Od maja do grudnia tego roku bibliotekarze bibliotek gminnych w powiecie brali udział w cyklu warsztatów i wydarzeń mających na celu podniesienie ich kompetencji i umiejętności »

Listopadowe spotkanie MDKK upłynęło na relacji z wizyty w Poznaniu opiekunów DKK. Wykład pani Izoldy Kiec stał się inspiracją naszych poszukiwań dot. kobiet, które walczyły o prawo do samostanowienia o sobie w czasach panującego patriarchatu. »

W filii nr 3 odbyło się spotkanie klasy VIII b z panem Jakubem Staszakiem, autorem książki "Nie tylko latające kompanie", o udziale społeczeństwa Ziemi Jarocińskiej w powstaniu wielkopolskim i walce o granicę wschodnią Rzeczypospolitej w latach 1918 - 1921. »

Bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. Uczniowie rozwiązali andrzejkową krzyżówkę, wysłuchali bajki Agnieszki Stelmaszyk „Upiorne Andrzejki”. »

Aktywni członkowie i sympatycy Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc oraz Klubu Dyskusyjnego spotkali się po raz kolejny, aby posłuchać i porozmawiać o tym czym jest stres, jak nasze ciało na niego reaguje oraz o możliwościach jego zniwelowania. »

Listopadowe warsztaty w filii w Cielczy wprowadziły grupę pań w świąteczny nastrój. A to wszystko przez mocny zapach pomarańczy i anyżu roznoszący się w całym pomieszczeniu biblioteki. »