Biblioteka

12 czerwca obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. To już XV edycja, której celami są promocja czytelnictwa i idei bookcrossingu oraz uwolnienie jak największej ilości książek. »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarocinie otrzymali w bibliotece w filii nr 2 nagrody książkowe, za udział w całorocznym konkursie "Książkolub". »

Na zakończenie Tygodnia Czytania bibliotekę w Cielczy odwiedziła grupa przedszkolaków. Dzieci wysłuchały strasznej legendy "O Popielu, którego zjadły myszy". »

Konkurs całoroczny ”Palcem po mapie” rozstrzygnięty! W ciągu roku szkolnego uczniowie zmierzyli się z 84 pytaniami związanymi z geografią Polski i Świata. »

Podczas Tygodnia Czytania klasa I b przyszła do biblioteki w Cielczy na zajęcia związane z „Legendą o poznańskich koziołkach”. Na początek dzieci musiały uważnie wsłuchać się w treść legendy, żeby odpowiedzieć na kilka pytań. »

7 czerwca dzieci z zerówki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi wraz z paniami bibliotekarkami wybrały się na wycieczkę do Jarocina. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Jaś i Małgosia"” na Spotkaniu z Bajeczką obejrzały teatr kamishibai "Piłka" Doroty Gellner. »

Oj, nie mogliśmy naszego gościa wczoraj wypuścić - mnóstwo pytań, cudowne opowieści i przykłady kobiet walecznych, bohaterskich i zwyczajnych, o których historia milczy, a którym wiele zawdzięczamy »

W poniedziałek odbyła sie już 8 edycja konkursu "Mistrz pieknego czytania"w Bibiotece w Golinie. »

Powrót na górę