"Lżejszy od fotografii..." to najpełniejszy portret Grzegorza Ciechowskiego. Marek Horodniczy z Narodowego Centrum Kultury rozmawia z Piotrem Stelmachem, autorem biografii. »

Andrzej Stasiuk, właściciel niekonwencjonalnego życiorysu polski pisarz, poeta, publicysta, eseista, dramaturg w rozmowie z Pablopavo, wokalistą, muzykiem, autorem tekstów piosenek i opowiadań. Z tego spotkania musiała wyjść fantastyczna rozmowa. »

Każdy jest inny ale nie znaczy, że gorszy - i z każdym można porozmawiać - oto idea Żywej Biblioteki, która już po raz trzeci zagościła na Jarocin Festiwal. »

Maria Alyokhina – rosyjska aktywistka, członkini zespołu Pussy Riot, 17 sierpnia 2012 roku została skazana za "chuligaństwo motywowane religijną nienawiścią" za występ w moskiewskiej katedrze Chrystusa Zbawiciela i skazana na dwa lata więzienia - była gościem spotkania w Kinie Echo. Spotkanie poprowadził dr hab. Wiesław Wacławczyk, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Toruniu. »

Za nami pierwszy wakacyjny weekend i pierwsze wydarzenia w ramach projektu Podróżniczy regał na nudę, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Nardowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin. »

Czy słoń może mieć 5 głów, 3 trąby lub kilka ogonów? Owszem, kiedy kostka do gry wskazuje kolejne elementy rysunku. »