Stanisław Janicki - ikona telewizji i kopalnia wiedzy o kinie lat międzywojennych był gościem naszej biblioteki i Stowarzyszenia Jarocin XXI. »

Gry i zabawy językowe w bibliotece głównej urozmaiciły zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5. Rozwiązywanie zagadek gwarowych, wyszukiwanie błędów językowych przeplatano grami tj. memory - homonimy i puzzle. »

Na to pytanie próbowała odpowiedzieć profesor dr hab. Wanda Krzemińska, jarocinianka, absolwentka jarocińskiego ogólniaka, filolog i specjalistka od komunikacji. Pochyliła się nad frapującym tematem koegzystencji ludzi i robotów. »

Za kilka dni mija setna rocznica zakończenia powstania wielkopolskiego. Z tej okazji gościem naszej biblioteki był Marek Rezler - historyk specjalizujący się m.in. w historii powstania wielkopolskiego. »

Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem to dobry moment, aby poprawić wygląd swojego pisma ręcznego, znaleźć sposób na relaks i odprężenie lub odkryć nowe hobby. O czym mogli przekonać się czytelnicy z biblioteki w parku, wpisując swe ulubione książki i autorów. »

Jadwiga Podeszwa, autorka książek o regionie, tym razem zaproponowała nam, zbiór "Opowiadania", których tematem są uczucia. »

W poniedziałkowe popołudnie odbyło się otwarcie czytelni w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich. Goście, po zapoznaniu się z rodzajami prac, rolą czytelni i obejrzeniu odnowionego pomieszczenia, zostali zaproszeni na spotkanie z dr Jakubem Staszakiem. »