i Piękna i Bestia czyli Strefa Kobiet

i Piękna i Bestia czyli Strefa KobietW Roku Praw Kobiet na Jarocin Festiwal zawitała Strefa Kobiet. Było twórczo, kolorowo,kreatwynie i literacko.

Pierwszego dnia (sobota) odbyło się spotkanie z Natalią Budzyńską, która w rozmowie z Aleksandrą Pilarczyk z "Gazety Jarocińskiej" opowiadała o życiu z muzykiem (prywatnie żona Tomka Budzyńskiego), festiwalu i swoich książkach.
Poza tym w ten dzień można było stworzyć własną „Mapę Marzeń”, której  ograniczenia wytycza jedynie wyobraźnia oraz popracować nad tym, co pomaga w realizacji marzeń oraz poczuciu spełnienia.
Drugiego dnia (niedziela) odwiedzający strefę kobiet razem z Sąsiadkami z Krakowa tworzyli wspólne teksty z liter odzyskanych. Była to akcja „Doklej się”- czyli daj słowom drugie życie, zostań współautorką. 
Wisienką na torcie było spotkanie Sylwii Chutnik, które prowadziła Katarzyna Stoparczyk. W trakcie rozmowy obu pań wykorzystano fragmenty rozmów dzieci z Katarzyną Stoparczyk z jej rozmów w radiowej "Trójce". Wypowiedzi dzieci stawały się punktem wyjścia do romzów na tematy ważne nie tylko dla kobiet. 

Projekt realizowany z jarocińskim stowarzyszeniem COOLTURA

Powrót na górę