Bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. Uczniowie rozwiązali andrzejkową krzyżówkę, wysłuchali bajki Agnieszki Stelmaszyk „Upiorne Andrzejki”. »

Uczniowie kl. IV Technikum Żywienia z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Jarocin w Jarocinie wzięli udział w bibliotecznych warsztatach pod tytułem "Nie oceniaj książki po okładce". Podczas zajęć musieli się zmierzyć z wciąż aktualnym tematem nietolerancji. »

Zapraszamy czytelników i mieszkańców Gminy Jarocin do wypełnienia ankiety przygotowanej przez Instytut Książki. Wyniki pozwolą nam lepiej przygotować ofertę na nadchodzący rok w kontekście nowopowstającej biblioteki w Kamienicy. »

Były operator GROM, uczestnik licznych tajnych akcji oraz misji w Iraku i Afganistanie był gościem naszej Bibioteki. »

Za nami pierwsze warsztaty dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim - dziś poznaliśmy tajniki LOESJE czyli kreatywna praca z tekstem - efekty już wkrótce w naszych bibliotekach! »

"Lżejszy od fotografii..." to najpełniejszy portret Grzegorza Ciechowskiego. Marek Horodniczy z Narodowego Centrum Kultury rozmawia z Piotrem Stelmachem, autorem biografii. »