Spotkanie z Afryką

Spotkanie z AfrykąZa nami pierwszy wakacyjny weekend i pierwsze wydarzenia w ramach projektu Podróżniczy regał na nudę, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Nardowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.

Rozpoczęliśmy bardzo gorącym spotkaniem z Afryką. Na początek chętne dzieci mogły wykazać się zdolnościami plastycznymi i talentem artystycznym malując torby na zakupy w afrykańskie wzory. Potem przyszedł czas na spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem, który opowiadał licznie zgromadzonej publiczności, o swojej wyprawie maluchem po Afryce. Spotkanie uzpełnił pokaz zdjęć i filmików. Wyprawa okazała się niesamowitą przygodą po kontynencie, któremu Fiat 126 p dał radę mimo kiepskich dróg, piasku, bezdroży, wysokich temeratur, obfitych deszczów. Wszędzie gdzie się pojawił budził zdziwienie ale i podziw, a sam podróżnik spotykał się z niewzykle sympatycznym przyjęciem wśród mieszkańców miejscowości, które odwiedzał. Niewygody podróży w nieklimatyzowanym pojeździe rekompensowały wspaniałe widoki, dzika przyroda i ludzie.