Uczniowie klasy IV z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ZOO w Wilkowyi pod opieką wychowawczyni i bibliotekarki udali się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Jarocinie na Wystawę Biblii - stworzoną przez Fundację Areopag. »

Zanim uczestnicy rajdu Odjazdowy Bibliotekarz ruszyli do Żerkowa śladami Jakoba
Steinhardta, mieli okazję spotkać się z Mateuszem Franckiewiczem, który mieszkał
przez pewien czas w Izraelu i prowadzi blog "Izrael od kuchni".
»

Grupa 37 bibliotekarek i bibliotekarzy z powiatu trzcianeckiego odwiedziła Bibliotekę Główną, gdzie przygotowano dla nich szybkie randki z...jarocińskimi bibliotekarkami. »

12 maja bibliotekarze z powiatu jarocińskiego uczcili uroczyście Dzień Bibliotekarza. Uroczystość rozpoczęła się prelekcją pt: Rola i rodzaje obrazu we współczesnej książce dla dzieci wygłoszoną przez dziennikarza kulturalnego a zarazem krytyka komiksowego Sebastiana Frąckiewicza. »

Rozsypanki literowe i wyrazowe, homonimy i synonimy, a na deser "głuchy telefon" - takie zabawy z językiem polskim czekały na uczestniku Językowego regału na nudę. »