Strefa Dziecka z Instytutem Książki

Strefa Dziecka z Instytutem KsiążkiW tegorocznej edycji Jarocin Festiwal Biblioteka wspólnie z Instytutem Książki organziowała Strefę Dziecka.

Na jarocińskim rynku, w strefie relaksu działy się niesamowite rzeczy dedykowane dzieciom. Stoisko Instytutu Książki promowało książkę "Pierwsze wiersze dla" i czytanie dzieciom od momentu narodzin. Rozdawane były też zakładki, baloniki i informator o tym jakie wartości dla rozwoju dziecka niesie czytanie. Akcję wsparli także muzycy, którzy czytali wybrane wiersze: Andrzej Zamenhof z zespołu "Hańba", Paweł Ostrowski z zespołu "Decadent Fun Club" oraz Wojciech Mazolewski. Czytania prowadziła Katarzyna Stoparczyk. 
Biblioteka zadbała o zajęcia plastyczne. Pierwszego dnia robiliśmy instrumenty muzyczne z ekomateriałów i szyliśmy czytulanki z EkoZabawkami. Drugiego dnia można było udekorwać sobie trobę na zakupy motywami festiwalowymi.
Grupa Rafała Sosonowskiego bawiała się z dziećmi chustą animacyjną, robiła bańki i organziowała gry i zabawy, a panie ze Stowarzyszenia MIŚ malowały twarze. Były też bum bum rurki i puzzle.

Strefa Dzieci jest realizowana we współpracy z Instytutem Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

Powrót na górę