We wtorkowe popołudnie witaszycką bibliotekę odwiedziła grupa najmłodszych przedszkolaków pod opieką pani Edyty Kral. Dzieci dowiedziały się co to jest teatrzyk kamishibai. »

Na zakończenie Tygodnia Czytania bibliotekę w Cielczy odwiedziła grupa przedszkolaków. Dzieci wysłuchały strasznej legendy "O Popielu, którego zjadły myszy". »

Podczas Tygodnia Czytania klasa I b przyszła do biblioteki w Cielczy na zajęcia związane z „Legendą o poznańskich koziołkach”. Na początek dzieci musiały uważnie wsłuchać się w treść legendy, żeby odpowiedzieć na kilka pytań. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Jaś i Małgosia"” na Spotkaniu z Bajeczką obejrzały teatr kamishibai "Piłka" Doroty Gellner. »

Dziś rano do filii nr 3 przyleciały niespodziewanie... małe pszczółki z przedszkola "Bajeczka". Dzieci przyszły obejrzeć bibliotekę. »

W dniu kończącym Tydzień Bibliotek nadeszła okazja do zaprezentowania w przedszkolu teatrzyku kamishibai wykonanego przez uczniów klasy V na zajęciach w bibliotece. »

W Tygodniu Bibliotek bliotekę w Golinie odwiedziły przedszkolaki z zerówki. Dzieci dowiedziały się co to jest teatrzyk kamishibai. Inaczej to teatr obrazkowy. Jest to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej skrzyni. »