Biblioteka

Pierwsze spotkanie z trzema grupami przedszkolaków z Przedszkola "Tęcza" w Radlinie związane było z kolorową jesienią. Dzieci wysłuchały opowieści o rodzinnej wizycie w lesie. »

W piątkowe popołudnie dzieci z przedszkola w Witaszycach odwiedziły bibliotekę, aby wspólnie uczcić Dzień Uśmiechu. »

We wtorkowe przedpołudnie biblioteka "Pod Ratuszem" gościła dzieci z przedszkola "Jarzębinka". Tematem spotkania była niepodległość Polski. »

Grupa Smerfów z przedszkola w Mieszkowie zainaugurowała projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury” spotkaniem z bibliotekarzem. »

Przedszkolacy z "Jasia i Małgosi" uczestniczyli w zajęciach o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię. Przeczytano im książeczkę Katarzyny Moryc "Na drodze". »

W ramach akcji "Cały Powiat Czyta Dzieciom" filię nr 2 odwiedzili uczniowie z kl.III, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. Spotkanie poświęcone było 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. »

Z okazji Dnia Głośnego Czytania Dzieciom zorganizowano w bibliotece spotkania dla klas drugich. Gościem jednego z nich była sołtys wsi Mieszków, Barbara Krysztofiak – Jurek. »

Dzieci poznały historię godła narodowego. Obejrzały różne jego wizerunki, które zmieniały się na przestrzeni wieków, od początku państwa polskiego poprzez czasy króla Władysława Jagiełły, króla Jana Sobieskiego, godła z 1919 r. aż po dzień dzisiejszy. »

W Oddziale dla Dzieci odbyło się Powiatowe czytanie dzieciom na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Gościem oddziału była klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 2 »

Powrót na górę