Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z Przedszkola Poziomka odwiedziły bibliotekę wraz ze swoimi misiami. Przedszkolaki dowiedziały się skąd się wziął taki dzień i dlaczego go obchodzimy. Opowieść w formie teatru kamishibai bardzo zainteresowała maluchy. »

Bibliotekę w Wilkowyi odwiedziły przedszkolaki, 4-latki i grupa zerowa i dowiedziała się jakie duchy mieszkają w starych zamczyskach. »

Bibliotekę odwiedziły dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy Stowarzyszeniu na rzecz dzieci i młodzieży Tęcza z Radlina. W bibliotece przeniosły się w świat bajek i baśni. »

Chociaż Światowy Dzień Postaci z Bajek był wczoraj, to w filii bibliotecznej w Cielczy obchodziliśmy go dzisiaj. »

W związku z przypadającym dziś "Dniem Kundelka" zajęcia w przedszkolu w Cielczy dotyczyły piesków. Na początku dzieci obejrzały rożne książeczki, w których bohaterami są najlepsi przyjaciele człowieka. »

14 października 2017r. Kubuś Puchatek skończył 91 lat. Z tej okazji witaszycką bibliotekę odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola. Przed rozpoczęciem zajęć musiały z odkrywanego po kawałkach obrazka odgadnąć kto będzie głównym bohaterem zabaw. »

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu bibliotekarka z Filii w Wilkowyi zaprosiła zerówkę i pierwszą klasę z Niepublicznej Szkoły w Wilkowyi na spotkanie z książką. »

Dzieci z Przedszkola Poziomka do biblioteki przyniosły kosz z warzywami. »

Z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, grupa Biedronek z Mieszkowskiego przedszkola spotkała się z bibliotekarzem. »

Nowy rok szkolny w przedszkolu rozpoczęliśmy od wizyty w jesiennym lesie. Zadaniem dzieci było rozpoznać o jakim zwierzątku mówi przeczytany fragment książeczki. »