Bajeczki o tym, jak zielone żabki urządziły zielony bal i tańczyły zielonego walczyka na łące nad stawem wysłuchały przedszkolaki z Cielczy i Radlina w czasie marcowego spotkania. »

W środowe popołudnie - 7 marca zaprosiłyśmy dzieci do biblioteki. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne pani bibliotekarka udała się do miejscowego przedszkola na zajęcia. »

Dzień Dinozaura stał się kolejną okazją do spotkania z dziećmi z przedszkola. Starszaki wysłuchały bajki o dinozaurze Arlo oraz o jego ludzkim przyjacielu – Bąblu. »

Dzisiaj w Filii w Wilkowyi dinozaury obchodziły swoje święto. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi wysłuchały opowiadania "Niespodzianka dla Dino" o małym dinozaurze, który miał urodziny. »

Uczestnicy półkolonii z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie wzięli udział w zajęciach o inności z elementami biblioterapii. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Kota, filia w Mieszkowie gościła w najmłodszej przedszkolnej grupie – Żabek. »

Oddział "Myszek" z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" uczestniczył w "Spotkaniu z Bajeczką". Na początku zajęć za pomocą przygotowanych rekwizytów dzieci miały odgadnąć kto będzie bohaterem zajęć. »

Choć za oknem nie widać śniegu, to styczniowe, pierwsze w tym roku spotkanie
w przedszkolu w Cielczy miało bardzo zimowy charakter. W dwóch grupach przedszkolnych czytaliśmy bajkę o małym polarnym niedźwiadku, który rozłączył się z rodziną dryfując na lodowej krze.
»

O tym jak można bawić się zimą dowiedziały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Golinie, którzy odwiedzili tamtejszą bibliotekę »