W Oddziale dla Dzieci odbyło się Powiatowe czytanie dzieciom na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Gościem oddziału była klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 2 »

Po krótkim powitaniu i rozmowie na temat aktualnej pory roku, przedszkolaki z Witaszyc uważnie wysłuchały bajki "Jesień" Małgorzaty Strzałkowskiej. Następnie odpowiadały na zagadki dotyczące jesieni. »

Na jesienną przygodę do filii nr 2 wybrały się dzieci z przedszkola Poziomka. Przedszkolaki uważnie wysłuchały bajki "Jesień w stumilowym lesie". »

W nowym roku szkolnym grupa 3-latków z Przedszkola "Tęcza" w Cielczy odwiedziła po raz pierwszy bibliotekę. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, jak się wypożycza książeczki, obejrzały różne rodzaje bajeczek oraz zachwycały się kącikiem dla najmłodszych i stojącym tam pałacem królewny. »

W pierwszym tygodniu wakacji dzieci z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi po raz pierwszy spotkały się z teatrzykiem kamishibai. »

W czwartek na spotkaniu z bibliotekarkami dzieci z grupy zerowej z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni wysłuchały wierszy Ludmiły Mariańskiej o dmuchawcach. »

W Filii w Wilkowyi wczwartek 14. czerwca dzieci z klasy trzeciej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni wysłuchały wierszy związanych ze świętem Dnia Ojca. »

Na ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu w filii nr 2, dzieci z przedszkola Poziomka wysłuchały wierszy na pogodę i niepogodę. »