Odwiedziny dzieci z Przedszkola "Poziomka" związane były z obchodzonym w styczniu Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka oraz Międzynarodowym Dniem Przytulania. »

Co się dzieje ze śniegowymi bałwankami kiedy znikają z naszego podwórka albo ogrodu?
Topnieją? Wcale nie! Otóż przenoszą się one do tajemniczej Krainy Śnieżnych Bałwanków.
»

Adwentowych czytań ciąg dalszy. Tym razem ozdobne gwiazdeczki powędrowały do dzieci z Oddziału "Motylki" Niepublicznego Przedszkola "Stokrotka" w Jarocinie. »

17 grudnia filię w Golinie odwiedziła klasa III. Uczniowie wysłuchali fragmentu "Dzieci z Bullerbyn" poświęconemu Bożemu Narodzeniu. »

Klasy pierwsze szkoły podstawowej w Cielczy, zaproszone na zajęcia do filii bibliotecznej zmierzyły się z trudnym tematem emocji. Dzieci wysłuchały opowiadania G. Kasdepke "Gniew", potem w gorącej dyskusji próbowały znaleźć wyjście z trudnej sytuacji przedstawionej w książeczce. W zabawie na chuście animacyjnej odtwarzały na twarzy emocje, które pokazywała kolorowa kostka z buźkami. »