Podczas kwietniowego spotkania w przedszkolach w Cielczy i w Radlinie dzieci poznały krasnala Hałabałę. Dowiedziały się jak autorka wymyśliła postać i o jakich przygodach opowiedział jej w ogrodzie. »

Podczas Akcji Dni Książki w Niepublicznym Przedszkolu "Marcinek" dzieci z całego przedszkola odwiedziły bibliotekę dziecięcą w parku, w której, przez cały tydzień, brały udział w przygotowanych dla nich zajęciach. »

Z okazji Światowego Dnia Książki dzieci z przedszkola Poziomka odwiedziły filię biblioteczną nr 2. Zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, z zaciekawieniem oglądały różne książki. »

W poniedziałkowe przedpołudnie filię nr 3 odwiedziła grupa "Biedronek" z przedszkola "Promyczek". Dzieci chciały zobaczyć jak wygląda biblioteka i przy okazji pooglądać książeczki. »

Na Spotkaniu z Bajeczką uczestniczyli przedszkolacy z Niepublicznego Przedszkola "Jaś i Małgosia", którzy zamienili się w ogrodników. »

Grupa zerowa z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi świętowała urodziny Hansa Christiana Andersena i 180. rocznicę napisania baśni "Dzielny ołowiany żołnierz". »

Klasa III b odwiedziła bibliotekę w Cielczy, aby zapoznać się z historią niedźwiadka Wojtka opisaną w książce Łukasza Wierzbickiego "Dziadek i niedźwiadek". »

Kolejne odwiedziny w przedszkolnej grupie Biedronek minęły pod hasłem jajka. Dzieci najpierw wysłuchały kilku ciekawostek o jajkach, po czym zapoznały się z książeczką "Ptak". »