Kolorowy świat warzyw

Kolorowy świat warzywWe wtorkowe popołudnie witaszycką bibliotekę odwiedziła grupa najmłodszych przedszkolaków pod opieką pani Edyty Kral. Dzieci dowiedziały się co to jest teatrzyk kamishibai.

Za jego pomocą wysłuchały bajki pt. „Groszki”. Następnie zapoznały się z różnymi warzywami a w "czarodziejskim worku" musiały rozpoznać je po dotyku. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące warzyw. Za zadanie miały również ułożyć puzzle oraz pomóc królikowi znaleźć w labiryncie drogę do marchewki. Zabawy ruchowe "Taniec z warzywami" i "Na naszej działce" dostarczyły wiele radości. Na zakończenie dzieci pięknie wykleiły plasteliną warzywa. Za czynny udział w zajęciach czekała na nie słodka niespodzianka.