Z okazji Dnia Postaci z Bajek do filii w Mieszkowie zostali zaproszeni uczniowie klas pierwszych. Dzieci dowiedziały się jak poszukiwać, wypożyczać i oddawać zbiory biblioteki. »

Z okazji Dnia Kundelka dzieci z Mieszkowskiego przedszkola z grupy Pszczółek wysłuchały bajki o królu psów. »

W ramach "Tygodnia legendoczytaczy" kończącego projekt "Legendoczytacze na szlaku" uczniowie klasy VI i VII z Mieszkowa mieli okazję zagrać w grę plenerową związaną z lokalnymi legendami. »

Pod hasłem "Księżniczki i królowie" zorganizowano dla uczniów klasy Ia i Ib spotkanie w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". »

Z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, grupa Biedronek z Mieszkowskiego przedszkola spotkała się z bibliotekarzem. »

Uczestnicy warsztatów "Legendoczytacze na szlaku" z filii w Mieszkowie spotkali się po raz ostatni. Tym razem mieli okazję zapoznać się z nową aplikacją na temat lokalnych legend. »

Jarocińska biblioteka znalazła się w gronie 20 instytucji (z 220, które o środki aplikowały), które otrzymały dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2 Infrastruktura bibliotek 2016-2020 Nabór 3 Instytutu Książki. Nasza biblioteka otrzyma 1.500.000 zł. »

W ramach cyklu "Bajkowe wakacje" biblioteka w Mieszkowie odwiedziła dzieci z przedszkola. Z okazji Roku Rzeki Wisły, wszystkie wakacyjne spotkania będą nawiązywać do wody. »