Karuzela dla pieska Maksia, Sałatka owocowa, Zabawa w kolory, Bilard, Burza na morzu, Podaj do… to tylko część zabaw z chustą zaproponowanych przez filię w Mieszkowie w czasie festynu przedszkolnego. »

Z okazji Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom filię w Mieszkowie odwiedzili drugoklasiści. Dzieci poznały 3 serie książek: Zaopiekuj się mną, Mądra mysz i Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. »

Przyszedł czas na legendoczytaczy w Mieszkowie, którzy tworzyli ilustracje do legendy o powstaniu grodu Mieszków, w której główną rolę gra diabeł i książę Mieszko I. »

Kolejne spotkanie w Tygodniu Bibliotek to wizyta w grupie "Smerfów" w przedszkolu. Dzieci wysłuchały kilku faktów o żółwiach oraz bajki o Franklinie i zagubionej książce z biblioteki. »

Z okazji Tygodnia Bibliotek, uczniowie klasy VI przyszli do biblioteki w Mieszkowie na lekcję biblioteczną o słownikach i encyklopediach. »

Filię w Mieszkowie odwiedzili uczniowie z klasy IV, którzy poznali historię pisma. Sięgała ona od najdawniejszego pisma obrazkowego, przez egipskie hieroglify, pisma klinowe, runiczne, arabskie aż po nowsze pismo dla niewidomych i… współczesne pismo obrazkowe. »

W czasie pierwszego spotkania z cyklu "Podziel się z nami swoimi pasjami" o swojej kolekcji agatów opowiadał Antoni Grzybek, który zbiera je już od ponad 40 lat. »

Aluminium było tematem przewodnim kolejnej "EkoPaki", która dotarła do filii w Mieszkowie. »