Spotkanie autorskie z Wacławem Adamiakiem promujące książkę "Przechadzki przyrodnicze" wprowadziło uczestników w świat żywych pomników przyrody. »

Z okazji zbliżającego się Dnia Kota, filia w Mieszkowie gościła w najmłodszej przedszkolnej grupie – Żabek. »

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka w przedszkolu odbyły się spotkania z czterema grupami dzieci. Przedszkolaki wysłuchały bajeczki "Dobre maniery Kubusia Puchatka". »

Jarocińska biblioteka najlepsza w Polsce i województwie wielkopolskim według rankingu bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki. Wczoraj, 30 listopada, w Bibliotece Narodowej odbyła się uroczysta gala, podczas której dyrektor Agnieszka Borkiewicz odebrała obie, prestiżowe nagrody w imieniu burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego i biblioteki. »

Mikołajkowo było dziś w naszych bibliotekach. Panie bibliotekarki przygotowały książkowe niespodzianki, zakładki i słodkości. »

Z okazji Dnia Pluszowego Misia filia w Mieszkowie zorganizowała dla dzieci misiowe spotkania. Najpierw dzieci wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku, który zjadł za dużo miodku i utknął w norce Królika. »