Grupa Smerfów z przedszkola w Mieszkowie zainaugurowała projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury” spotkaniem z bibliotekarzem. »

Z okazji Dnia Głośnego Czytania Dzieciom zorganizowano w bibliotece spotkania dla klas drugich. Gościem jednego z nich była sołtys wsi Mieszków, Barbara Krysztofiak – Jurek. »

Za nami pierwsze warsztaty dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim - dziś poznaliśmy tajniki LOESJE czyli kreatywna praca z tekstem - efekty już wkrótce w naszych bibliotekach! »

Dziś odbyło się otwarcie Biblioteki w Mieszkowie po remoncie. Na uroczystości obecny był pan Burmistrz Adam Pawlicki, który podkreślał znaczenie biblioteki w lokalnym środowisku. »

Konkurs całoroczny ”Palcem po mapie” rozstrzygnięty! W ciągu roku szkolnego uczniowie zmierzyli się z 84 pytaniami związanymi z geografią Polski i Świata. »

Maj stał się w tym roku miesiącem wycieczek. Po odwiedzinach grupy ze Szkoły specjalnej przyszła kolej na grupy ze Stowarzyszenia Kulturalnego Winogrady oraz uczestników "Odjazdowego Bibliotekarza" z Jaraczewa. »

Setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego to znakomita okazja do odwiedzenia Izby Pamięci Powstańców Wielkopolskich znajdującej się we filii w Mieszkowie. Z takiej możliwości skorzystali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. »

W dniu kończącym Tydzień Bibliotek nadeszła okazja do zaprezentowania w przedszkolu teatrzyku kamishibai wykonanego przez uczniów klasy V na zajęciach w bibliotece. »