Po co przybijano śledzia do drzewa, czym są drewniane kołatki, dlaczego gospodynie obejmowały drzewa rękami brudnymi od wyrabiania chleba? »

Buciki wszystkich pierwszaków, które przyszły na zajęcia do biblioteki, zmieściłyby się w odcisku stopy ogromnego Diplodoka! Kieł Tyranozaura był wielki jak książka a niektóre dinozaury mogłyby zajrzeć na siódme piętro w bloku! »

Kosmiczną Nocą zakończył się tydzień półkolonii zimowych, które przy wsparciu Mieszkowskiej biblioteki zorganizowało Stowarzyszenie Inspiracje. »

W czasie warsztatów detektywistycznych uczniowie z II c, wraz z literackimi agentami Lessem i Mają, próbowali rozwikłać książkową zagadkę. »

Przedszkolaki z Mieszkowia stworzyły w czasie spotkania w bibliotece kolorowy, papierowy pociąg. »

Jak świętować to świętować! Na 70-tych urodziny jarocińskiej biblioteki były tłumy gości! »