7. Jarocińskie Kolędowanie z 6 królami

7. Jarocińskie Kolędowanie z 6 królamiPobiliśmy rekord uczestnictwa - takiego tłumu jeszcze na kolędowaniu nie było! Nasz Orszak nie miał końca. W tym roku obok naszych zaprzyjaźnionych trzech króli - wystąpili trzej królowie na szczudłach i w takim oto podwójnym królewskim orszaku śpiewaliśmy kolędy na rynku!

Wyruszyliśmy punktualnie o 14.00 spod kościoła Chrystusa Króla, gdzie zgromadzonych powitał proboszcz tamtejszej parafii ksiądz Rafał Sobieraj oraz dyrektorka Biblioteki Agnieszka Borkiewicz.
Po dotarciu na rynek, w asyście policji, rozpoczęliśmy kolędowanie. Na początek wystąpił Zespół Folklorystyczny "Snutki", potem dzieci z jarocińskich przedszkoli "Bajeczka", "Jarzębinka", "Marcinek", "Poziomka" i "Stokrotka", schole "Franciszkańskie Skowronki" i "Tęczowe Nutki", uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie, Szkoły Muzycznej Yamaha i Społecznego Ogniska Muzycznego, zespoły "Dzieci Jarocina" i "POGO-DNI" oraz harcerze.
Jak co roku harcerze zadbali o żywą szopkę ze zwierzątkami, a uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 o świętą rodzinę i pasterzy. Była też anielska fotobudka i gorąca herbata oraz czekolada i pierniki.

Dziękujemy uczestnikom, mieszkańcom, Komendzie Powiatowej Policji i wszystkim tym, którzy choć w najmniejszym stopniu przyczynili się do organizacji 7. Jarocińskiego Kolędowania - wspólnie sprawiliśmy, że ten dzień był piękny i radosny!

 

 

Powrót na górę