Biblioteka

W poniedziałek w filii w Golinie odbyły się zajęcia sensoryczne dla dzieci świetlicowych. A że dzień Babci i Dziadka już już to dzieci wysłuchały książkę "Maks jedzie do babci i dziadka". »

Już niedługo obchodzić będziemy Dzień Babci i Dziadka, dlatego też w bibliotece w Wilkowyi grupa 5-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni wysłuchała historii pewnego wnuczka – Maksa. »

Pod takim tytułem odbyło się spotkanie z uczniami klasy I b. Dzieci dowiedziały się jakie emocje towarzyszą nam w życiu codziennym (radość, smutek, gniew, wstyd, strach, miłość) i co ma na to wpływ. »

Znacie Rupaki ? Nie? A przecież te stworzonka znają wszystkie dzieci i czasem próbują pokazać dorosłym miejsca w domu, gdzie Rupaki się chowają. »

Kto powiedział, że książkę należy tylko wypożyczyć, przeczytać i oddać?
Można się przy tym świetnie bawić.
»

Nawet jeśli maluszki nie potrafią pisać, to potrafią narysować własną książeczkę. Przekonały się o tym przedszkolaki na zimowym spotkaniu z dużym zwierzakiem- łosiem Ernestem. »

Pod takim tytułem odbyło się spotkanie z dziećmi świetlicowymi, połączone z głośnym czytaniem. Podczas tych zajęć dzieci same mogły się przekonać czym jest czytanie wrażeniowe, jak czytać, żeby skupić na sobie uwagę słuchaczy i rozbudzić w nich ciekawość. »

Odwiedziny w Kamienicy Kultury dostarczyły uczniom klasy III Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie wiele wrażeń. Najpierw aktywnie słuchali bajki o "Złej Gwiazdkowej Czarownicy", potem bawili się oraz malowali ozdoby na choinkę. »

"Czary mary, książko powiedz, co się dzieje w Knedelkowie" – takim oto zaklęciem dzieci z klasy I otworzyły bajeczkę w czasie przedświątecznego spotkania we filii w Mieszkowie. »

W grudniowy poranek przedszkolaki odwiedziły bibliotekę w Witaszycach. Po przeczytaniu świątecznego opowiadania rozpoczęły się zimowe harce. Po pełnych radości zabawach ruchowych każdy przedszkolak stworzył Świętego Mikołaja z papierowych talerzyków. »

Powrót na górę