Pojawił się nagle i niespodziewanie. Miał istnieć tylko pół godziny a został na dłużej, dezorganizując szkolne przerwy. »

22 października filię w Golinie odwiedziły przedszkolaki. Dzieci wysłuchały książkę E. Bailey "Strach na wróble". »

"Kolory muzyki" to hasło zajęć, w których wzięły udział dzieci z przedszkola "Promyczek". Przeprowadzono je w oparciu o szkolenie w ramach projektu "Bibliotekarze w akcji". »

Kolejna klasa – tym razem I b wybrała się w podróż czerwonym autobusem do krainy bajek na spotkanie z Kotem w butach. Bajkowy bohater opowiedział dzieciom jak pomógł biednemu oszukanemu przez braci młynarczykowi zdobyć bogactwo i rękę pięknej księżniczki. »

Myszki z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie wzięły udział w jesiennych zabawach w bibliotece. Dzieci poznały wiersz Juliana Tuwima "Warzywa". Wymieniały potrawy w jakich one występują oraz rozwiązywały "Warzywne sudoku". »

8 października gościliśmy w filii nr 1 małych turystów z Niepublicznego Przedszkola w Roszkowie. Myszka Ratuszanka zabrała ich na wirtualny spacer po Jarocinie - kolorowym i wesołym autobusem, który dzieci same ozdobiły. »

Filia biblioteczna w Cielczy zaprosiła klasę pierwszą na czytelniczą przygodę do jesiennego lasu. Na początku spotkania dzieci wysłuchały bajki „Jaś i Małgosia”, a potem czekało na nich kilka zadań do wykonania. Na podstawie kilku niekompletnych ilustracji pierwszoklasiści musieli odgadnąć jakiego fragmentu obrazka brakuje, jakie wydarzenie przedstawia i prawidłowo ułożyć kolejność zdarzeń. »

Wrześniowe spotkanie z przedszkolakami upłynęło na lekturze książki "Pajączek Kędziorek. Jak pokochać osiem nóżek". Przesympatyczny bohater dał się oswoić i zaprosił nas do zabaw inspirowanych KLANZĄ. »