Biblioteka pełna emocji

Biblioteka pełna emocjiPod takim tytułem odbyło się spotkanie z uczniami klasy I b. Dzieci dowiedziały się jakie emocje towarzyszą nam w życiu codziennym (radość, smutek, gniew, wstyd, strach, miłość) i co ma na to wpływ.

Naśladowały te emocje. Dowiedziały się też,że emocje mają wpływ na czytanie, które  pomaga skupić uwagę słuchaczy i rozbudzić w nich ciekawość. Uczniowie o emocjach dowiedziały się z książki G.Kasdepke "Wielka księga uczuć". Następnie dzieci wykonywały swoje "maski", które wyrażały ich emocje.

W zajęciach wykorzystano pomysły ze szkolenia w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.