21 listopada filie odwiedziły przedszkolaki, które przyszły na "Święto Misia", które przypada 25 listopada. Dzieci wysłuchały opowieści D. Mellinga "Kochamy Cię, Misiu Tulisiu". »

W deszczowy wtorkowy poranek trzecioklasiści dotarli do biblioteki w Witaszycach i wzięli udział w teleturnieju wiedzy o Polsce. Najpierw wszyscy wysłuchali historii o odzyskaniu niepodległości, rozmawialiśmy o symbolach narodowych, a później drużyny sprawdzały swoją wiedzę z tematyki związanej z Naszą Ojczyzną. »

Dzisiaj gościliśmy w świetlicy szkolnej SP 3. Dzieci wzięły udział w pogadance nt. roli bajek w naszym życiu i po fragmentach odgadywały ich tytuły. »

6 listopada Bibliotekę w Golinie odwiedziła klasa I a. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat odzyskania przez Polskę Niepodległości. Poznały symbole narodowe. Uczniowie okazali się małymi patriotami. »

W ostatnim tygodniu października zawitały do nas dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Poziomka". Starszaki wraz z bajkowym pajączkiem poszukiwały odpowiedzi na pytanie - dlaczego ludzie boją się pająków. »

W piątek w bibliotece w Wilkowyi panie z Klubu Seniorek przypomniały sobie lata młodości. Na spotkaniu Seniorki tańczyły "Makową Panienkę i Manuela" oraz "Walc Barbary z Nocy i Dni". »

Bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie. Panie bibliotekarki wprowadziły pierwszaków w świat lektur, poprzez zabawę i aktywne czytanie zapoznali się z wierszami Juliana Tuwima "Abecadło" i "Lokomotywa" oraz wierszem Jana Brzechwy "Na straganie". »

Bibliotekę w parku odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie. Pierwszaki zapoznały się z lekturą Marii Kownackiej "Plastusiowy pamiętnik", dzieci odgadywały przedmioty ukryte we worku, próbowały swoich sił w pisaniu piórem, zagrały w głuchy telefon i klasy. »

Kolejne spotkanie z dziećmi w ramach projektu "Bibliotekarze w akcji", tym razem z uczniami klasy II d, Zespołu Szkół nr 4 W Jarocinie. »

Uczniów z klasy I a Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie wprowadzono w świat wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Podczas zajęć przeczytano "Abecadło", "Stonoga" oraz "Żuk", po których zaproszono wszystkich do wspólnych zabaw w: głuchy literkowy telefon, wyścig stonogi, grę w klasy oraz bingo. »