Rupaki – dziwaki

Rupaki – dziwakiZnacie Rupaki ? Nie? A przecież te stworzonka znają wszystkie dzieci i czasem próbują pokazać dorosłym miejsca w domu, gdzie Rupaki się chowają.

Filię biblioteczną w Cielczy także odwiedził dziwny zwierzak, którego poznały dzieci z klas trzecich podczas czytania wiersza Danuty Wawiłow "Rupaki". Wielka frajdą i zabawą była możliwość rozpoznawania i dotykania różnych kształtów i faktur składników spożywczych, z których zwierzak się składał. Korzystając z tych produktów tworzyli później własnego dziwaka - Rupaka. Na zakończenie zajęć była też niespodzianka –sprawdzenie dziwnej, lejącej się substancji, która wciągała ręce, ale później swobodnie spływała do pojemnika.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących ze Funduszu Promocji Kultury oraz przez Gminę Jarocin.