Każdy może być autorem książki

Każdy może być autorem  książkiNawet jeśli maluszki nie potrafią pisać, to potrafią narysować własną książeczkę. Przekonały się o tym przedszkolaki na zimowym spotkaniu z dużym zwierzakiem- łosiem Ernestem.

Ernest miał duży kłopot - próbował bowiem zmieścić się w małej książeczce, ale  wszystkie sposoby jego wtargnięcia i wepchnięcia się do książki zawiodły. Mała  przyjaciółka  łosia znalazła sposób, żeby powiększyć kartkę książki. I tak dzięki wspólnej pracy Ernest mógł się zaprezentować w niej w całości. Po czytaniu przedszkolaki  tworzyły własną książeczkę rysując swoją wersję przygód dużego łosia. Oczywiście na końcu książki nie mogło zabraknąć Ernesta.

W zająciach wykorzystano pomysły ze szkolenia w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących ze Funduszu Promocji Kultury oraz przez Gminę Jarocin.