Świąteczne spotkanie z gąską Walerią

Świąteczne spotkanie z gąską Walerią"Czary mary, książko powiedz, co się dzieje w Knedelkowie" – takim oto zaklęciem dzieci z klasy I otworzyły bajeczkę w czasie przedświątecznego spotkania we filii w Mieszkowie.

Uczestnicy wysłuchali opowieści o poszukiwaniach choinki dla gąski Walerii z książki "Cecylka Knedelek i Boże Narodzenie". Następnie dzieci oglądały, wąchały i dotykały gałązki różnych świątecznych drzewek, wybierając te, które były dla nich najprzyjemniejsze i najpiękniej pachniały Świętami. Nie zabrakło też zabawy plastycznej w wyklejanie cekinami  filcowej choineczki. Na wszystkie dzieci na zakończenie czekała miła niespodzianka – prezent pod postacią książki Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci: gra spacerowa".

W czasie spotkania wykorzystano umiejętności zdobyte w czasie szkoleń "Biblioteka pachnąca wrażeniami" i "Książka wszystkimi zmysłami" w ramach projektu "Bibliotekarze w akcji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.