Dzień Babci i Dziadka pachnący wrażeniami

Dzień Babci i Dziadka pachnący wrażeniamiJuż niedługo obchodzić będziemy Dzień Babci i Dziadka, dlatego też w bibliotece w Wilkowyi grupa 5-latków z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni wysłuchała historii pewnego wnuczka – Maksa.

To nie było zwykłe czytanie. Tekst został ożywiony za pomocą słów, gestów, emocji i rekwizytów. Dzieci dowiedziały się jak można dobrze się bawić obcując z książką. Następnie udaliśmy się do sali przedszkolnej, gdzie wnuczęta wykonały dla swoich babć i dziadków serduszka z masy solnej.
Dwa dni później, na warsztatach, wyschnięte serduszka przedszkolaki pomalowały i ozdobiły błyszczącym brokatem.
Na zajęciach wykorzystano inspiracje z ostatniego szkolenia KLANZY – "Biblioteka pachnąca wrażeniami".

Spotkania zrealizowano w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.