Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i przypadająca we wrześniu 125 rocznica urodzin Marii Kownackiej stały się świetną okazją do spotkania z czytelnikami. »

Bibliotekę w Wilkowyi odwiedziły maluszki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni. »

Na poszukiwanie jesiennych skarbów do biblioteki w parku wybrały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Poziomka" w Jarocinie. »

W środę w witaszyckiej bibliotece odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Klubu Zaczytanego Maluszka. Najpierw dzieci wysłuchały krótkiej bajki o kotku z książki "Na ratunek". »

Kolorowy autobus po ulicy mego miasta mknie. W rytmie tej znanej i lubianej piosenki, wesołym autobusem przyjechały do biblioteki w parku dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Poziomka" na zajęcia jesienne. »

Z okazji Dnia Kropki grupa "Kotków" z przedszkola w Mieszkowie wysłuchała książeczki "Kropka". Następnie bawiliśmy wyszukiwanie kropek w różnych kolorach. »

Dzieci z półkolonii letnich, organizowanych przez Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Trucht" - Wspólny Dom, zamieszkały dziś w Ćwierćlandii, gdzie wszystko i wszyscy byli w określonym kolorze... »

Już niedługo lato i wakacje, dlatego dzisiaj uczniowie I klasy z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi wysłuchali wierszyków o lecie. »

Pomimo upalnych dni do witaszyckiej biblioteki przyszły dzieci z miejscowego przedszkola. Po wysłuchaniu bajki "Pan Brumm jedzie pociągiem" rozmawialiśmy o jej treści. »