W filii nr 3 odbyło się spotkanie klasy VIII b z panem Jakubem Staszakiem, autorem książki "Nie tylko latające kompanie", o udziale społeczeństwa Ziemi Jarocińskiej w powstaniu wielkopolskim i walce o granicę wschodnią Rzeczypospolitej w latach 1918 - 1921. »

Bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. Uczniowie rozwiązali andrzejkową krzyżówkę, wysłuchali bajki Agnieszki Stelmaszyk „Upiorne Andrzejki”. »

29 listopada w filii w Golinie odbyła się prelekcja Jakuba Staszaka dotyczącego udziału Jarociniaków w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. »

Dzień Postaci z Bajek stał się znakomitą okazją do spotkania z grupą "Pszczółek" z przedszkola w Mieszkowie. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bohaterach z książek i kreskówek oraz obejrzały kilka książek z biblioteki, odgadując jakie postacie są na okładkach. »

W środę w Filii nr 2 odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z panem Jakubem Staszakiem, autorem książki "Nie tylko latające kompanie". »

W środę 21 listopada 2018 r. do biblioteki w Wilkowyi zostali zaproszeni uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Odbyła się dla nich lekcja biblioteczna "Duchy Polskich Zamków - Kraków". »

W środę rano bibliotekę w Witaszycach odwiedziła klasa III aby wspólnie wziąć udział w teleturnieju wiedzy o Polsce i symbolach narodowych. »